• BK Opava
  • Novinky
  • Petr Czudek byl za výhru rád. Mrzely ho ale technické chyby

  17. 12. 2023

Petr Czudek byl za výhru rád. Mrzely ho ale technické chyby

Ve zcela jasnou záležitost se změnil sobotní duel české basketbalové nejvyšší soutěže v Opavě. Domácí celek hostil třetí tým ligy, a to pražský USK. Úřadující mistr nechal Vysokoškoláky ve hře pouze v první čtvrtině. Pak už jasně určoval tempo na palubovce a vyhrál 85:54.

Sovy patří k nebezpečným týmům ligy a čekal se vyrovnaný basketbal. „Přece jenom narazily na sebe tým z horní poloviny tabulky. Čekali jsme, že USK přijede s velkou energií,“ poznamenal kouč BK Opava Petr Czudek.

První čtvrtina žádný luxusní basketbal nenabídla. „Přišlo mi, že oba týmy už mají v hlavách Vánoce. První čtvrtina byla hodně o chybách, a to na obou stranách. Nemělo to šťávu,“ pokračoval domácí stratég.

Ve druhém dějství již Slezané kralovali. „Srovnali jsme se. Do kabin jsme šli s devatenáctibodovým náskokem. Tady jsme položili základ k našemu vítězství,“ podotkl Petr Czudek.

Čekalo se, co přinese třetí čtvrtina. „Věděli jsme, že pokud přijde nápor soupeře, musíme ho ustát. Tato část byla vyrovnaná. Nakonec jsme utkání v pohodě dohráli,“ pochvaloval si zkušený kouč. „Mrzí mě ale zbytečně technické chyby. Zbytečně se bavíme s rozhodčími. Tohle bude kluky něco stát,“ prozradil ještě Petr Czudek.

Už v úterý čeká na Opavské poslední vystoupení v letošním ročníku Ligy mistrů. Do slezské metropole zavítá řecký Patras. Utkání má začátek v 18.30, vstupenky je možné zakoupit na TICKETPORTALU.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.