21. 04. 2018

Petr Czudek Ginzburgovým asistentem

Před opavským trenérem Petrem Czudkem je nová výzva - bude asistentem trenéra u mužské reprezentace.

Před opavským trenérem Petrem Czudkem je nová výzva - bude asistentem trenéra u mužské reprezentace.

Dosavadní asistent Lubomír Růžička se chce věnovat hlavně práci ve svitavském klubu a tak po pěti letech u reprezentace končí. Na jeho místo tedy přichází Petr Czudek, který na reprezentační úrovni zatím trénoval mládežnické výběry. Jeho dosavadní trenérský post u U20 tak převezmou jeho dosavadní asistenti a opavští staří známí Ladislav Sokolovský a Patrik Smažák.

"Hodně se na to těším. Je to pro mě výzva. Beru to jako posun v trenérské kariéře. Rád bych v prvé řadě pomohl týmu, ale také se něco naučil," řekl Petr Czudek a dodal: "Měli jsme pár telefonátů a jednu delší schůzku, kde mi (Ronen Ginzburg) řekl, co přesně ode mě bude chtít. V tom nebude problém."

Petr Czudek se tak dostává do trochu nové role. "Je to samozřejmě změna. Hlavní trenér je zodpovědný za vše a zároveň naslouchá druhým. Teď se dostávám do role, kdy budu mít hlavně dávat pozor. Jsme domluveni, že když uvidím něco, co se mi nelíbí, mohu to říct trenéru Ginzburgovi i přímo hráčům. V porovnání s U20 tak nebudu tolik aktivní, ať se bavíme o samotném koučingu i trénincích," uvědomuje si změnu nejlepší trenér letošního ročníku Kooperativa NBL.

První příležitost bude mít na přelomu června a července, kdy bude česká mužská reprezentace v Pardubicích hostit v první fázi kvalifikace o MS 2019 29.6. Finsko a 2.7. Bulharsko. "Petrovi Czudkovi moc držím palce, myslím, že jeho osoba bude skvělým oživením reprezentace a dodá týmu více energie, než bych byl schopen dávat já,“ uzavřel své reprezentační působení dosavadní Ginzburgův asistent Lubomír Růžička.

Palce "Čoudovi" budou u reprezentace určitě držet i všichni příznivci opavského basketbalu, pro který je to další ocenění.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.