• BK Opava
  • Novinky
  • Petr Czudek i přes výhru spokojený nebyl. Okomentoval stav Šiřiny

  07. 01. 2024

Petr Czudek i přes výhru spokojený nebyl. Okomentoval stav Šiřiny

Měla to být snadná práce, nakonec ale nebyla. Opavští basketbalisté se na sobotní vítězství nad oslabeným Kolínem pořádně nadřeli.

Trenér Czudek měl i přes výhru 89:82 ke spokojenosti daleko. Výkon některých hráčů byl pro něj zklamáním. Nicméně po výhře Děčína nad Nymburkem se tým ze slezské metropole vyhoupl znovu na první místo tabulky. „Bylo to těžké, těžké,“ řekl po zápase trenér BK Opava. „Bavili jsme se o tom, že to bude jenom o našich hlavách. K zápasu jsme přistoupili tak, že se nemůže nic stát a podle toho to taky vypadalo,“ kroutil hlavou.

První čtvrtina byla slušně plodná. „Kdo chtěl, tak si dal v první čtvrtině koš. Špatně jsme bránili Adama Gogu, který odehrál životní zápas. Akcie Kolína držel dlouho nahoře. I tak jsme ale měli rozhodnout daleko dříve. Klid přišel až po našem čtrnáctibodovém vedení. Nakonec se ale Kolín dokázal ještě dotáhnout a hrálo se tak až do konce,“ pokračoval v pozápasovém povídání Petr Czudek.

Při pohledu na kolínskou sestavu to vypadalo, že Opavu čeká pohodový zápas. „Představovali jsme si asi všichni, že to bude daleko jednodušší. Soupeři chyběl Adam Číž a další stěžejní opory. Bohužel, některé naše výkony nebyly koncentrované, a to nevím proč. U některých hráčů mi to hlava nebere. Výhru bereme všemi deseti, o výkonu se to ale rozhodně říci nedá,“ zlobil se Petr Czudek.

Opava se v současné době musí obejít bez svého kapitána Jakuba Šiřiny, kterého trápí poraněné koleno. „Kuba nyní potřebuje klidový režim. Bude nám chybět asi pět až šest týdnů,“ zakončil trenér BK Opava.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.