16. 07. 2018

Petr Czudek k losu Ligy mistrů

Po návratu z dovolené se k losu Ligy mistrů vyjádřil i opavský trenér.

Po návratu z dovolené se k losu Ligy mistrů vyjádřil i opavský trenér a v krátkosti rozebral dosud známé soupeře Opavy ve skupině B.

"Nechtěli jsme letět do Izraele, dostali jsme Holon, což je finalista izraelské ligy. Navíc je basketbal v Izraeli na vysoké úrovni. Na druhou stranu jsem si přál Benátky, takže v tomto směru je to "fifty-fifty". Do Benátek se dojede autobusem, mají výborné fanoušky, jsou semifinalistou italské ligy. 

PAOK Soluň je velice zajímavý soupeř, v řecké liza došel do semifinále a o bouřlivých řeckých fanoušcích se všeobecně ví. Bonn je přijatelný po sportovní stránce i v tom, že tam můžeme dojet po vlastní ose. Tenerife je samozřejmě dosažitelné jen letecky, navíc španělská liga je jednou z nejlepších v Evropě, takže tam nás čeká daleké cestování a velice kvalitní soupeř, který první ročník Ligy mistrů dokonce vyhrál.

Uvidíme, kdo se probojuje z kvalifikace. Pak si budeme muset s Dušanem Štěničkou sednout a udělat nějaký plán. Každopádně to bude náročné po všech stránkách," řekl mi Petr Czudek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.