• BK Opava
  • Novinky
  • Petr Czudek úspěšně režíroval basketbalový příběh Ivana Trojana

  02. 01. 2024

Petr Czudek úspěšně režíroval basketbalový příběh Ivana Trojana

Byl hlavním režisérem Trojanova basketbalového příběhu. Řeč je kouči opavských basketbalistů Petru Czudkovi. Jak se nakonec ukázalo, akce vyšla se vším všudy.

Opava vyhrála, Ivan Trojan všechny pobláznil a navíc se vybraly i krásné peníze pro Klub cystické fibrózy, jehož je populární herec patronem. „Dopadlo to skvěle. Podařilo se nám vyprodat halu, za to jsem rád. Děláme to přece pro lidi. Myslí si, že diváci odcházeli domů spokojeni,“ usmíval se opavský kouč Petr Czudek.

Opavský stratég byl ze sobotního představení nervózní. „Ne trošku, ale hodně. Navíc nemám rád zápasy, které se hrají mezi Vánocemi a Silvestrem. Je těžké kluky na zápas připravit. Přece jenom Vánoce vás vždycky rozbijou,“ přiznal sportovní ředitel BK Opava. „Písek byl dobře připravený. Neměl co ztratit. Další věcí bylo, jak aplikovat Ivana do hry. První vstup byl domluvený bez ohledu na výsledek. Nakonec si myslím, že se nám to povedlo,“ pochvaloval si kouč BK Opava.

Několikanásobný držitel Českého Lva nakonec strávil na palubovce necelé dvě minuty, ve kterých si zapsal čtyři body. Došel si pro dva fauly, jeden sám udělal. „Chtěl jsem, aby Ivan dostal více minut. Písek hrál ale fantasticky, držel nás pořád pod krkem. Nejvíce jsme vedli o čtrnáct bodů, což je v basketbalu nic. Hráli až do konce,“ podotkl kouč a dodal: „Ivana nikdo nešetřil, a to je dobře. Nebylo to tak, pane Ivane, dej si koš, my vás nebude bránit. Jsem rád, že ustál trestné hody. Nebylo to pro něj jednoduché. Celkově dal čtyři body, to je sen.“

Ke kvalitě zápasu přispěl i nováček z Písku. „Soupeř to odehrál velice seriózně,“ chválil Petr Czudek Jihočechy. Celá akce byla nakonec hodnocena velmi pozitivně, a to ať už na sociálních sítích, tak mezi sportovní veřejností. Start Ivana Trojana byl zachycen i za hranicemi České republiky.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.