15. 09. 2021

Petr Czudek: Ve čtvrtek chceme překvapit

Strastiplnou cestu do bulharské Sofie mají za sebou opavští basketbalisté. Ani osmnáct hodin v autobuse týmu náladu nepokazilo.

Výběr kouče Petra Czudek je připraven v prvním kvalifikačním duelu o Ligu mistrů překvapit. Nicméně čeká ho velmi těžký oříšek, a to v podobě ukrajinského mistra BC Prometej Kamjanske.

Petr Czudek společně s jedním ze svých asistentů Davidem Zachem sledoval zápas mezi ukrajinském mistrem a domácím Levski Sofie. Bulhaři byli bez šancí, prohráli 56:96. „Prometej má velmi kvalitní tým. Ten je složen z ukrajinských reprezentantů. Navíc na každý post mají amerického hráče,“ vypozoroval opavský kouč. Čtvrteční duel má jasného favorita. „Favorit je jasný. Ale každý zápas začíná za stavu 0:0. Z vlastní zkušenosti vím, že ve sportu se překvapení stávají,“ narážel na nečekané poslední úspěchy české basketbalové i volejbalové reprezentace.

Slezané jdou do čtvrtečního duelu v kompletní složení. „Máme dvanáct hráčů. K dispozici je i Radim Klečka, který měl virózu a Míra Kvapil, jenž asistoval u porodu,“ podotkl šéf opavské lavičky. Opava vyrazila do Sofie v pondělí. Její cesta autobusem do hlavního města Bulharska se natáhla na osmnáct hodin. „Kluky jsme mentálně připravovali na náročnou cestu. I když došlo k delšímu zdržení na hranicích, zvládli jsme to,“ řekl kouč.

V úterý probíhala aklimatizace. Po obědě následoval u hotelu balanční trénink s kondičním trenérem Honzou Zlámalem. Ve středu pak dva tréninky v Armeets Aréně. „Ve čtvrtek nás čeká ještě jeden před zápasový a pak jdeme na to,“ zakončil Petr Czudek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.