• BK Opava
  • Novinky
  • Petr Czudek: Ve druhé čtvrtině jsme přestali hrát play-off

  20. 04. 2024

Petr Czudek: Ve druhé čtvrtině jsme přestali hrát play-off

Velká zklamání v pátek prožila basketbalová Opava. Celek úřadujícího mistra nezvládl druhou čtvrtfinálovou bitvu a svému rivalovi z Ostravy podlehl 82:84. Domácí stratég Petr Czudek byl pořádně naštvaný. Věří ale, že je soubor se v dalším průběhu série zvedne.

První čtvrtina nabídla zajímavý basketbal. „V první čtvrtině tam byla energie. V útoku to bylo dobré, v obraně bohužel ne. Vůbec jsme nebyli schopni využívat fauly,“ vracel se k pátečnímu duelu opavský trenér Petr Czudek.

Ve druhé části domácímu výběru odešla střelba a ostravský celek najednou začal získávat půdu pod nohama. „Ve druhé čtvrtině jsme přestali hrát play-off. Z naší strany nešlo vůbec o týmovou hru,“ zlobil se domácí kouč. „Pokud si to v hlavách nesrovnáme - co chceme vlastně hrát. Co je tým, co hráč v týmu, tak budeme mít s Ostravou velký problém,“ podotkl naštvaný trenér.

Opava se přece jen dokázala ve čtvrté části zvednout. Dokonce si vzala vedení zpět. „Byli jsme v křeči. Zvýšenou bojovností jsme se dokázali vrátit do zápasu, šli jsme přes soupeře. Jenomže to bylo vše. Ostravě tam padly těžké střely. Musím uznat, že vyhrála zaslouženě,“ poznamenal Petr Czudek. „Jsem trochu zklamaný ze svého týmu. Stále mu ale věřím, že se zvedne. Musíme hrát lépe, jinak nemáme šanci,“ dodal.

„Kluci na palubovce odvedli přesně to, co jsme po nich chtěli. Byli jsme agresivní po celé utkání,“ byl spokojený trenér Nové huti Adam Choleva. „Poprvé v sezoně jsme nepodlehli našemu vedení. Pořád jsme hráli se stejným tlakem. Nesnažili jsme se jenom bránit,“ podotkl hostující stratég. „Opava má zkušený tým. Bylo to ale o nás. Nečekala, že budeme pořád klást odpor. Sérii jsme srovnali. Nyní hrajeme doma, kde to bude obrovský boj,“ uzavřel Adam Choleva.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.