20. 06. 2018

Petr Dokoupil končí kariéru

Obávaný trojkař a sympaťák Petr Dokoupil, který svou nesmazatelnou stopu zanechal i v Opavě, skončil s vrcholovým basketbalem

Obávaný trojkař a sympaťák Petr "Doky" Dokoupil, který svou nesmazatelnou stopu zanechal i v Opavě, skončil s vrcholovým basketbalem.

Petr Dokoupil v lednu oslavil třicáté narozeniny. Na basketbalistu to ještě zdaleka není "důchodový" věk, ale Doky se rozhodl jinak. Prostějovský odchovanec, který získal s Protějovem 2 stříbrné a 2 bronzové ligové medaile a který svou kariéru restartoval právě v Opavě, si prošel mládežnickými reprezentacemi od U16 po U20. V sezóně 2011/12 se vydal na hostování do Opavy, kde se hned stal jedním z klíčových členů týmu a jeho hostování se změnilo v přestup.

"Určitě dobré rozhodnutí bylo odejít do Opavy, protože pod Petrem Czudkem jsem makal a neskutečně vyrostl, za což mu patří velký dík. Tam jsem si basket užíval a byl na svém vrcholu," řekl pro server NBL.cz. V sezóně 2013/14 slavil v Opavě bronzovou medaili, ale v sezóně 2015/16 se vrátil do Prostějova. Tam se mu už ale tolik nedařilo a po krachu prostějovského týmu se vydal do Kolína.

"Basket mě nějak i přestal bavit, ztrácel jsem do něj zápal. Pak jsem ale dostal nabídku z Kolína a ještě jsem si řekl, že to zkusím, protože bych nechtěl končit na posledním místě s krachem klubu. Do Kolína jsem šel na dva roky, ale vyvinulo se to, jak se to vyvinulo, a já se po roce rozhodl to ukončit," dodal o svém posledním angažmá  "Doky".

Petr Dokoupil vystudoval při své basketbalové kariéře vysokou školu, je magistrem v oboru aplikovaná matematika. To se mu bude hodit v dalším životě, neboť bude působit v Kroměříži jako bankovní poradce pro podnikatele.

Všichni příznivci opavského basketbalu mu určitě přejí, ať je jeho civilni kariéra stejně úspěšná, jako byla ta sportovní. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.