• BK Opava
  • Novinky
  • Petr Kivorchian se loučí! Na basket ale budu chodit pořád, slíbil

  28. 12. 2022

Petr Kivorchian se loučí! Na basket ale budu chodit pořád, slíbil

Opavští basketbalisté zdárně zvládli poslední zápas letošní kalendářního roku s Královskými sokoly. Utkání mělo vláštní nádech pro bývalého maséra a nyní vedoucího mužstva Petra Kivorchiana. Populární Kivi totiž končí, pár měsíců před svou sedmdesátkou.

"Rozhodl jsem se už na začátku sezony, že na konci kalendářního roku skončím," řekl Petr Kivorchian. "Každý příběh jednou končí. Teď i ten můj s opavským basketbalem. Tím ale nechci říci, že nebudu klukům chodit fandit. Bude chodit na každý zápas," slíbil Kivi. "Jen s tím rozdílem, že nyní budu koukat na zápasy z horní tribuny," dodal.

Opavský rodák a velký sportovec se k basketbalu dostal oklikou. Aktivně hrával fotbal za opavský Ostroj, Brumovice a Minervu. Následně se věnoval šipkám, a to na té nejvyšší úrovni. S výstavbou nové haly se stal součástí opavského basketbalu, jako kustod byl u tří titulů, po absolvování masérského kurzu se začal starat o zdraví hráčů. Masérské žezlo nakonec předal svému slovenskému kamarádu Tomáši Romanovi.

Během své bohaté kariéry spojené s opavským basketbalem působil i jako správce haly. Například při koncertech připravoval zázemí celebritám, mimochodem Karlu Gottovi chladil během opavského koncertu plzničku, nejraději ale vzpomíná na Jaromíra Nohavicu. "Jeho koncert byl ze všech, které hala hostila, nejlepší. Dokázal bavit lidi, možná mě zaujal i tím, že má rád basketbal," zakončil Petr Kivorchian.

Petr Kivorchian

Narozen: 16. 5. 1953 v Opavě
Povolání: masér BK Opava, správce haly
Sport: fotbal (Ostroj Opava, Brumovice, Minerva Opava), šipky, tenis
Ženatý: manželka Magda
Děti: dvojčata Petr a Lucie, Pavel
Koníčky: sport

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.