29. 01. 2024

Petra Czudka porážka mrzela, kluky ale chválil

Další zápas s úžasnou atmosférou byl k vidění v Opavě. Skvělí diváci nakonec svůj tým k vítězství nedotáhli. Slezané ve čtvrtfinále Českého poháru prohráli s Nymburkem 80:88.

Výkon Opavských nebyl špatný, což ocenil i trenér Petr Czudek. „Těžko se mi utkání hodnotí. Člověk musí mít i trošku štěstí na zdravý tým. V tom se nám to nesešlo. Po zdravotní stránce jsme na tom nebyli úplně dobře,“ přiznal opavský trenér Petr Czudek. „V Československém poháru jsme nechtěli chybět. Los nám dal domácí prostředí, ovšem taky nejtěžšího možného soupeře,“ posteskl si zkušený kouč.

„Nymburk přijel koncentrovaný. Odehrál výborný zápas. Podrželi ho hlavně reprezentanti Kříž s Bohačíkem. Když to shrnu, tak Nymburk postoupil zaslouženě,“ uznal.

Opava se rvala do posledních vteřin. Kredit má za to, že dokázala vymazat patnáctibodové vedení Středočechů. „Jsem rád, že jsme se dokázali do utkání vrátit, a to hlavně kvůli lidem, protože to s námi nevypadalo vůbec dobře,“ podotkl Petr Czudek. „Bylo to také o výborném výkonu Radka Farského, který nás držel v útoku,“ vyzdvihl výkon rodáka ze Slaného. „Ale i ostatní kluci zaslouží pochvalu,“ doplnil jedním dechem.

Radek Farský se přitom v předešlých zápasech trápil. Už v Děčíně ale ukázal, že basketbal hrát umí. „U něj je to o hlavě. Budu jenom rád, když bude takhle hrát. Pomůže nám v útoku,“ podotkl Petr Czudek.

„Zasloužili jsme si tuto výhru a postoupit. Ale i Opava by si zasloužila být na závěrečném turnaji a je škoda, že tam mohl postoupit jen jeden z nás. Také hrají velmi dobrý basketbal a mají velmi věrné fanoušky, kteří by si také zasloužili jet do Prahy. Možná by proto mohla federace přemýšlet o změně na příští sezony. Takto se už teď potkaly dva nejlepší týmy. O to víc mě těší mentální odolnost, jakou moji hráči ukázali. Jsem na ně opravdu hrdý. Přestože domácí předvedli velkou stíhací jízdu, dokázali jsme se zvednout, hrát naší hru a dávat i těžké střely,“ přidal svůj postřeh směrem k zápasu kouč Nymburku Francesco Tabellini.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.