18. 01. 2022

Po 50 tisících přenosů i TV aplikace

Sportovní streamovací platforma TVCOM.cz, která je mimo jiné ústředním vysílatelem zápasů Kooperativa NBL, při 15. výročí svého fungování nadělila divákům jednu zajímavou novinku. Je jí aplikace pro chytré televizory LG a Android TV (brzy se dočkají i majitelé chytrých televizí Samsung), kterou lze najít pod názvem TVCOM Live.

Už loni společnost vylepšila i své mobilní aplikace pro Android a iOS. TVCOM tak nyní pokrývá všechny hlavní obrazovky – desktop počítačů, mobilní zařízení i chytré televize.

Diváci mohou na tomto sportovním portálu sledovat jak přenosy přenášené živě, tak kompletní video archiv z více než 20 sportů, přičemž každý týden diváci TVCOM zhlédnou více než 25.000 hodin nového sportovního obsahu.

„Prioritou TVCOMu je maximálně zpřístupnit český sport divákům. Tuto možnost nyní mají nově i televizní diváci, kteří ocení rozsah sportovního obsahu na největší obrazovce v domácnosti. A zároveň několik desítek tisíc profesionálních i amatérských sportovců všech věkových kategorií se takzvaně dostane do televize, jelikož naše platforma pokrývá spoustu sportovních odvětví, včetně menších sportů,” uvedl k novince Michael Kruk, jednatel společnosti TVCOM.

Portál byl poprvé spuštěn v březnu 2007 při zápasu juniorské házené. Za patnáct let dosud odvysílal více než 50.000 sportovních zápasů či akcí o celkové délce přes 100.000 hodin při pokrytí více než 30 sportovních odvětví.

„Od prvního přenosu jsme ušli dlouhou cestu a stali se etablovanou, stabilní a důvěryhodnou značkou českého sportu. Naše platforma je schopna, v jednom okamžiku odvysílat přes 250 přenosů a nejsledovanější přenos má přes 100 tisíc zhlédnutí. Potěšilo mě, že právě díky vysoké sledovanosti se kuriozita z našeho přenosu objevila také v pořadu Shaquillea O’Neala,“ shrnuje Kruk.

TVCOM vedle samotného vysílání sportovních utkání poskytuje také doprovodné služby a produkty, určené jak pro sportovce a sportovní týmy, tak pro diváky a inzerenty. „Nadále budeme pokračovat v kultivaci a v obohacování sportovního prostředí za pomoci nejnovějších technologií pro divácký komfort, ale rovněž pro maximální využití našeho video-obsahu v rámci edukativních procesů při rozvoji sportu, “ doplnil Michael Kruk.

(Zdroj: Redakce NBL)

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.