30. 11. 2020

Po „reprepauze“ se opět roztočí KNBL

Další přestávka v KNBL, tentokrát ne kvůli koronaviru ale kvůli reprezentaci, je za námi

Další přestávka v KNBL, tentokrát ne kvůli koronaviru ale kvůli reprezentaci, je za námi. Ta vyvrcholila o víkendu rozpačitým vystoupením českých basketbalistů v Litvě, kde naši prohráli s Belgií o propastných 28 bodů a s Dánskem po boji o bod jediný.

Teď už se zase naplno roztočí kolotoč nejvyšší basketbalové soutěže mužů, který první pohyb zaznamenal již v pátek 27.11., když v dohrávce 7. kola prohrál Kolín doma s Ústím nad Labem 86:90.

Na Opavu čekají tento týden dva domácí zápasy. Ve středu 2.12. se utká s přemožitelem Nymburku USK Praha a zakončí tímto zápasem prvním polovinu základní části KNBL 2020/21 (i když bude mít před sebou ještě nesehrané utkání 3. kola v Kolíně). V sobotu 5.12. pak započne odvetnou část základu soubojem s Ústím nad Labem.

I když se koronavirová opatření od čtvrtka zmírňují, bohužel se stále bude hrát bez diváků, takže pojem "domácí prostředí" nemá takovou váhu, jako když skvělí opavští diváci ženou svůj tým vpřed. "Fanoušci nás vždycky podrží a chodí na nás opravdu hodně lidí. Takhle vlastně nehrajeme doma, ale na neutrálním hřišti," řekl k tomuto problému Lukáš Bukovjan.

Nezbývá než čekat na další zmírnění opatření a zatím fandit jen na dálku třeba u počítače a přenosů TVCom. Věřme, že naši kluci naváží na dobrý restart (3 zápasy, 3 výhry).