23. 10. 2019

Po velkém boji druhá výhra

Naši basketbalisté vytěžili z daleké slovinské mise vítězství 100:98.

Naši basketbalisté vytěžili z daleké slovinské mise vítězství 100:98. To se nerodilo lehce, v jednu chvíli už Opava prohrávala o devatenáct bodů, nakonec odpor protivníka zlomila v prodloužení.

Opavští basketbalisté začali své druhé vystoupení v Alpe Adria cupu dobře. Úvodní koš sice vstřelili domácí, ale brzy šli do vedení Slezané. V komorní atmosféře si vytvořili sedmibodový náskok, a to po pěkných akcích, střelecky se dařilo Bujnochovi.

Jenomže vstup do druhé desetiminutovky Czudkův výběr lehce podcenil, nedůraz v obraně a špatná střelba přinesly obrat ve výsledku. Brkič snížil na rozdíl jediného bodu a Popadič poslal Šenčur trojkou do vedení. Opava se přes čtyři minuty nemohla trefit a vedení Slovinců se vyšplhalo na deset bodů. Šenčur udělal šňůru 17:0. Opava se očividně trápila. Šestky Popadiče posunuly skóre na 39:27 a když byl zablokován Šiřina, na druhé straně v klidu skóroval Bubnic, kterého trojkou podpořil Popadič.

Druhý poločas začala Opava tak špatně, jak skončila ten první. V jednu chvíli byli hosté minus devatenáct bodů. Nicméně Slezané se dokázali zvednout. Přidali na obrátkách a začali z náskoku domácích umazávat. Slavík si došel pro koš s faulem a bylo to 56:48. Bohužel stačila chvilka a Slovinci vedli o šestnáct bodů.

Ztraceně vypadající zápas dokázala Opava přesto zvrátit. Trenér Czudek poslal do hry pětici včetně mladíka Matouše Kurečky, která vedení Slovinců stahovala. V závěru dokonce Bujnoch poslal Slezany do vedení. Po vypíchnutí míče sice domácí otočili na 84:82, Martin Gniadek byl ale proti a vynutil si prodloužení.

V pátém hracím období pak měla Opava více štěstí a utkání dotáhla do vítězného konce.

KK Šenčur – BK Opava 98:100 po prodloužení (17:24, 45:31, 71:55, 84:84)

Body: Popadič 21, Brkic 20, Zadnik 16, Rojc 14, Pavic 10, Jurcek 8, Bubnic 6, Martincic 3 – Bujnoch 27, Gniadek 21, Dragoun 20, Šiřina 12, Slavík 7, Kvapil a Bukovjan 5, Kurečka 2, Štěpánek 1. Rozhodčí: Smrekar, Kuzmin, Poprckal. TH: 17/22:18/25. Trojky: 9:8. Doskoky: 44:42. Fauly: 27:25.