09. 09. 2019

Pohádka trvá: Češi jsou ve čtvrtfinále MS!

Naši basketbalisté prohráli poslední osmifinálový zápas s Řeckem, ale porážka měla příchuť vítězství.

Naši kluci potřebovali k naději na postup do čtvrtfinále neprohrát s Řeckem o více než 11 bodů a to se podařilo. Začátek zápasu byl sice trochu rozpačitý, Češi dali první body až po dvou a půl minutách a Řekové si udržovali vedení skoro celý první poločas. Jeho závěr ale ovládli naši basketbalisté a do šaten si nesli jednobodový náskok.

Jejich náskok po přestávce narostl na 5 bodů, ale závěr 3. čtvrtiny ovládli Řekové a naše manko bylo -8 a po dvou minutách závěrečné části vedli naši soupeři poprvé o 12 bodů. Důležité bylo, že se 5 minut před koncem vyfaulovala největší řecká hvězda Giannis Antetokounmpo.

Naši trpělivě snižovali náskok soupeře a dvě minuty před koncem po Bohačíkově trojce byl stav 68:70. Závěrečný nápor Řeků už naši ustáli a přes porážku 77:84 se mohli "podmíněně" radovat. Američané nás ale nezklamali, vyhráli nad Brazílií 89:73 a oslavy mohly propuknout naplno.

Nejlepším střelcem byl Jaromír Bohačík s 25 body, nejužitečnějším hráčem Tomáš Satoranský (13 bodů, 8 doskoků, 9 asistencí). Naši ale odvedli opět skvělý kolektivní výkon, ke kterému přispěl i Jakub Šiřina, který strávil na palubovce 2:36 minuty. Důležitým faktorem byla také skutečnost, že Češi měli tentokrát šestky 22/21, tedy 95.5 %!

Ve čtvrtfinále nás čeká dosud neporažený tým Austrálie. Zápas se hraje ve středu 11.9.2019 od 15:00 hod. středoevropského času a sledovat jej můžete na ČT Sport.