21. 06. 2017

Pohyby v KNBL - díl 1.

Přestože ve většině týmů KNBL probíhají ještě tréninky před dovolenými, managementy nezahálejí. Podívejme se na první změny.


Přestože ve většině týmů KNBL probíhají ještě posezónní tréninky před dovolenými, managementy nezahálejí. Podívejme se na první změny.

K nejaktivnějším celkům patří v tomto směru Nymburk. Ten s největší pravděpodobností opustí Howard Sant-Roos, který bojuje o vstup do NBA v celku Los Angeles Clippers a o tom, zda se do nejlepší basketbalové soutěže světa podívá, se rozhodne v létě. Nymburk si ale již vyhlédl náhrady. Z USK Praha sem přichází MVP posledního ročníku KNBL Jaromír Bohačík, ze Svitav si to k mistrovi namířil pivot Hunter Mickelson, z německého Bremerhavenu pak americké křídlo Quincy Diggs.

Od děčínského vicemistra odchází kromě Lukáše Palyzy také rozehrávač Ondřej Šiška, kterého by měl nahradit Lukáš Feštr z USK Praha. K jejich sousedům z Ústí nad Labem míří Donald Robinson, který v sezóně 2014/15 hrál v Jindřichově Hradci, další posilou bude Spencer Svejcar, který hrál za americký celek Alaska Anchorage.

Ovšem pohyb není jen na hráčském poli. V Kolíně končí rodák ze Sarajeva se slovinským pasem a jeden z nejuznávanějších trenérů v Kooperativa NBL Predrag Benaček, který v minulosti trénoval mimo jiné také Nymburk a Prostějov. A právě na Hanou by mohl podle neověřených kuloárních informací tento trenér zamířit. Změna na trenérském postu proběhla i v Brně. Chorvata Zorana Helbicha, který tým dovedl v minulé sezóně na 9. místo, vystřídá na lavičce Slovinec Dejan Jakara.

Tolik tedy první známé změny v kádrech týmů Kooperativa NBL. Uvidíme jaké budou další.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.