23. 06. 2017

Pohyby v KNBL - díl 2.

Přinášíme další informace o změnách v kádrech celků Kooperativa NBL.

Přinášíme další informace o změnách v kádrech celků Kooperativa NBL.

Hodně změn bude zřejmě v sestavě našeho soupeře o bronz Pardubic. V "Bekse" končí Lukáš Kotas, další smlouva nebyla nabídnuta Josefu Příhonskému, který po dlouhodobém zranění a operaci kolene bude pokračovat jako trenér mládeže. Lamb Autrey se nechal zlákat maďarským týmem Šoproň KC, trio Dominez Burnett, Jobi Wall a Viktor Půlpán také pošilhává po zahraničním angažmá. Zatím jediným ohlášeným příchodem je Michal Svoboda, který se do pardubického A-týmu přesouvá z dorostu.

Svitavy opustil Hunter Mickelson, který zamířil k mistrovi do Nymburku, Tuři se rozloučili také s Petrem Andresem a Martinem Baštou. Přichází naopak ostřílený Luboš Stria, který minulou sezónu strávil ve slovenské Handlové. Největší změnou v Jindřichově Hradci je titulární sponzor. Tím se stala Fio banka, kterou bude mít tým od nové sezóny v názvu. Končí Tomáš Šustek, který měl dohodu, že týmu vypomůže v minulé sezóně.

Trenér Predrag Benaček opravdu míří do Prostějova a opavské fanoušky bude jistě zajímat, kdo ho v Kolíně nahradí. Nebude to nikdo jiný než bývalý hráč Opavy Pavel Beneš, který naposledy vedl Nymburské béčko. "Aby mě nějaká nabídka (z nejvyšší soutěže) oslovila, tak by to muselo mít smysl, muselo by to být na delší čas a musela by tam být jasná koncepce s českou stopou," řekl mi "Beny" v březnu při našem rozhovoru. Uvidíme, jak se mu v Kolíně tato slova podaří naplnit.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.