07. 07. 2017

Pohyby v KNBL - díl 3.

I když hráči v KNBL mají dovolenou, přestupy pokračují.

I když hráči v KNBL mají dovolenou, přestupy pokračují.

Českou cestu se bude zřejmě pokoušet naplnit Pavel Beneš v Kolíně. Prvními posilami "Benyho" kádru se stala dvě křídla z východu. Z Ostravy do Kolína zamířil Vojta Bratčenkov, z Prostějova se pak do Kmochova města přesune také opavský starý známý Petr "Doky" Dokoupil. Oba v Kolíně podepsali na dvě sezóny.

Bryon Allen opouští Nymburk a bude v příští sezóně hájit barvy Oldenburgu. Nadějný devatenáctiletý rozehrávač Eduard Kotásek, který je v kádru reprezentace U20, se z nymburské rezervy podívá do české nevyšší soutěže v dresu svitavských Turů. V Pardubicích již našli náhradu za Lamba Autreyho. Stane se jí šestadvacetiletý Američan Trevin Parks, který hrál v minulé sezóně v kazašském týmu Barsy Atyrau.

Ústí loví tradičně v amerických vodách. Vedle již avizovaných Donalda Robinsona a Spencera Svejcara bude další posilou z USA rozehrávač Evan Singletary, který ovšem naposledy působil ve slovenském Svitu. K nim se pak přidá i kanadský pivot Josh Wolfram (24 let, 208 cm), který svůj první rok v Evropě strávil ve Švédsku v celku Umea.

A na závěr tohoto dílu jedna zajímavost. Rayshown Simmons, který pomáhal zachraňovat v Kooperativa NBL Prostějov, byl povolán do letního kempu Washington Wizards a má tak určitou šanci dostat se z baráže české KNBL až do americké NBA.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.