24. 07. 2017

Pohyby v KNBL - díl 4.

Léto je v plném proudu, pohyb je také v týmech Kooperativa NBL. Jaké jsou další novinky?

Léto je v plném proudu, pohyb je také v týmech Kooperativa NBL. Jaké jsou další novinky?

Martin Bašta, který nebyl ve Svitavách spokojen se svou minutáží, dlouho nové angažmá nehledal. Dohodl se v Jindřichově Hradci a z Tura se tak stal Lvem. Zajímavá situace nastala v Děčíně. Ten opustil jeden z klíčových mužů Pavla Budínského Tomáš Vyoral. Chce se podle vlastních slov ukázat basketbalové Evropě a tak podepsal tříletou smlouvu s nymburským mistrem. V Děčíně tuto situaci vyřešili tak, že přemluvili Ondřeje Šišku, který po sezóně odešel, aby se opět vrátil. Ten tak bude ve městě na Labi pokračovat i nadále. Navíc přichází karlovarský odchovanec Filip Halada, který ve slovenském Komárně v posledních třech sezónách získal jednu zlatou a dvě stříbrné medaile.

V Pardubicích nakonec udrželi Domineze Burnetta, který zůstává další sezónu, i když má ve smlouvě klauzuli o možném případném odchodu. Pokračovat už v Bekse nebude Jobi Wall, který se nedohodl na podmínkách a po třech sezónách v Pardubicích končí. Nahradit by ho měl 203 cm vysoký Scott Martin, který poslední 4 roky hrál v Anglii za Newcastle Eagles a patřil mezi nejlepší obránce. V případě Viktora Půlpána se spekuluje o jeho odchodu do Itálie.

Do Svitav přichází mladý pivot Luboš Kovář, který se v minulé sezóně stal v Nymburku mistrem ČR v kategorii U17, hrál i za nymburskou devatenáctku a mužskou nymburskou rezervu. Zato v USK jako kdyby vyhlásili výprodej. Dalším, který opouští Sovy, je Petr Šafarčík, který si to namířil k Pavlu Benešovi do Kolína. A aby toho nebylo málo, tak v USK končí i impulzivní ale úspěšný trenér Mirsad Alilović, který se vrací domů do Slovinska.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.