04. 08. 2017

Pohyby v KNBL - díl 5.

Týmy již začínají přípravu na nový ročník ligy, ale soupisky ještě uzavřeny nejsou.

Týmy již začínají přípravu na nový ročník ligy, ale soupisky ještě uzavřeny nejsou.

Z University Kennsaw State míří do mistrovského Nymburku 188 cm vysoké křídlo Kendrick Ray, zatímco jedna z loňských největších opor Howard Sant-Roos nakonec zakotvil v tureckém týmu Darussafaka Dogus Istanbul.

Kolín opouští nejlépe doskakující a třetí nejužitčnější hráč KNBL 2016/17 Garret Kerr, kterého zlákali svitavští Tuři. Ti tak sestavují pro nový ročník nejvyšší soutěže velmi silný a zřejmě hodně ambiciozní tým. Kolín udržel v kádru Lee Skinnera, o další rok prodloužil i veterán David Machač, který bude navíc dělat asistenta Pavlu Benešovi.

Podobně na tom bude Stanislav Votroubek v Ústí nad Labem. Ten si rozmyslel konec kariéry a bude u Pand pokračovat další sezónu s tím, že bude hrajícím asistentem trenéra Pištěckého. Pardubice po Dominezu Burnettovi udržely i Viktora Půlpána, který dostal novou tříletou smlouvu.

USK již našly náhradu na trenérské lavičce za impulzivního Mirsada Aliloviće. Nově povede Sovy řecký trenér Chris Chougaz, který naposledy vedl dva roky rakouský Oberwart Gunners, se kterým získal zlato a stříbro v rakouské lize. Předtím působil jako hráč i trenér hlavně v řeckých klubech, ale má za sebou i zkušenosti z kyperského Apollonu Limassol či mexického Correcaminos de Victooria.

Posiluje i Jindřichův Hradec. Do svého kádru získali Lions jednak 196 cm vysokého Američana Gerarda Colemana (26 let), který hrál naposledy v bolivijském La Salle. Z pro nás podobně exotické destinace k Vajgaru přichází i jeho krajan Danny Lawhorn jr. (26 let, 183 cm), který po univerzitních studiích hrál v týmech 2. salvadorské ligy. 

A na závěr jedna zajímavost: Lukáš Palyza, který opustil Děčín, bude hrát v dresu polského nováčka nejvyšší soutěže GTK Gliwice.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.