12. 08. 2017

Pohyby v KNBL - díl 6.

Přípravy na nový ročník Kooperativa NBL jsou v plném proudu a jednotlivé týmy doplňují sestavy.

Přípravy na nový ročník Kooperativa NBL jsou v plném proudu a jednotlivé týmy doplňují sestavy.

Svitavy potvrzují, že chtějí zaútočit na horní příčky. K již avizovaným posilám přibyl i dvacetiletý Šimon Puršl (203 cm), který naposledy působil ve španělské Zaragoře. Tam ale nedostával velký prostor, takže se dohodl s Tury na zatím ročním angažmá. Dodejme, že tento hráč pro zranění citelně chyběl Petru Czudkovi na letošním ME U20 na Krétě.

Ve Svitavách je navíc na čtyřtýdenním try-outu srbský křídelník Ozren Pavlović. Tohoto 203 cm vysokého a 23 let starého basketbalistu  zná trenér Růžička z Handľové, kde oba působili. Ozren Pavlović se ale zranil a po operaci a dlouhé rekonvalescenci by Svitavy měly být jeho prvním působištěm, vydrží-li mu zdraví.

Do Nymburku přichází Chorvat Boris Barać (25 let, 205 cm), který pochází z bosenkého Mostaru, vynikal hlavně v mládežnických kategoriích a naposledy hrál za KK Zadar. V Kolíně by měl zase hrát Černohorec Miloš Pajović (23 let, 207 cm). I on prošel mládežnickými reprezentacemi a přichází z celku Lovčen Cetinje.

Tradičně velkou obměnou kádru prochází náš regionální rival z Ostravy, když ze základní osy zbyl trenéru Dušanu Medveckému pouze Petr Bohačík. Na rozehrávce se tak už v Ostravě připravuje Srb Milan Stanojević (30 let, 183 cm), který prošel NCAA, Dánskem, Řeckem a v roce 2016 byl slovenským mistrem s Prievidzou. 

Přijít by měli v nejbližších dnech jeho krajan Milič Blagojević na pozici 4 a Američané Brian Bernard a pivot Russell Woods. Dále budou v "Enháčku" zkoušet také amerického rozehrávače Patricka Johnsona, navíc si pojistili služby sedmnáctiletého talentu Štěpána Svobody, který je mladším bratrem již dobře známého Matěje Svobody.

Z Pardubic naopak odchází dvacetiletý a 207 cm vysoký pivot Martin Roub, jemuž nebyli schopni v Bekse zaručit patřičnou minutáž a který se proto rozhodl studovat v USA a zkusit své štěstí v týmu Western Nebrasca CC, který hraje univerzitní soutěž NJCAA.

A na závěr tohoto dílu opět jedna zajímavost. Veterán extraligových palubovek Pavel Bosák po konci v Ústí nad Labem zakotvil u chomutovských Levhartů. Ti sice hrají jen krajský přebor, ale hodlají zaútočit na vyšší soutěže. I z toho důvodu také angažovali na místo trenéra mužů v Opavě dobře známého Pavla "Ice" Staňka.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.