14. 09. 2019

Poločas nestačil, Češi končí šestí

Skvělý výkon na MS naši basketbalisté zakončili porážkou se Srbskem 81:90 a vezou domů fantastické šesté místo.

Utkání o páté místo začali sice lépe Srbové, ale Češi stačili do konce první čtvrtiny srovnat skóre a do šaten si nesli náskok 9 bodů. Bohužel, stejně jako v zápase s Austrálií, nevyšla našim vůbec třetí čtvrtina, během níž si naši soupeři vypracovali náskok, který už v posledním dějství udrželi.

Češi se sice snažili, ale odešla jim střelba z pole a Srbové měli Bogdana Bogdanoviće, který zaznamenal více než třetinu (31) srbských bodů, když si svou skvělou bilanci šestek pokazil až v uvolněném závěru zápasu.

Naši podali opět kolektivní výkon, v němž čněl double-double Ondřeje Balvína (12 bodů. 10 doskoků) nebo skvělá trojková bilance "náhradníka" Martina Peterky (5/4). Kuba Šiřina strávil na palubovce 11:39 min., během nichž si připsal 2 body a tři asistence.

Přes tuto porážku zaznamenali naši basketbalisté při první účasti samostatné české reprezentace na MS umístění, které asi neočekával ani ten největší optimista. Na tom se podílel i opavský basketbal prostřednictvím Kuby Šiřiny na palubovce i Petra Czudka na lavičce.