07. 10. 2015

Poněkud rozpačitá generálka

Dvě tváře ukázali naši basketbalisté v posledním přípravném zápase před zahájením ligových bojů, ale výhra nakonec zůstala doma.

Dvě tváře ukázali naši basketbalisté v posledním přípravném zápase před zahájením ligových bojů, ale výhra nakonec zůstala doma.

Na palubovce se již objevili Radim Kramný a Jakub Blažek, bolavá záda ale nepustila do hry Martina Gniadka a lehká viróza zase vystavila stopku Viktoru Cvekovi. I tak ale Opava udávala od počátku tón hry, po pěti minutách se po osmibodovém trháku dostala do vedení 14:5 a i díky stoprocentní střelbě šestek (8/8) vyhrála první čtvrtinu vysoko 33:17. I druhé hrací období patřilo domácím a v poločase to bylo o dvacet.

Po pauze ale jako by nastoupila jiná Opava. Hráči začali kupit chyby, dlouhé minuty nedali koš a náskok se začal rozplývat. Necelé 4 minuty před koncem zápasu snížilo Brno dokonce na rozdíl pouhých tří bodů - 74:71. Závěr ale domácí hráči zvládli a výsledkem bylo nakonec desetibodové vítězství.

Pozitivem bylo to, že hned 5 hráčů se dostalo přes deset bodů, ale do zápasu v Pardubicích je ještě hodně co zlepšovat. Uvidíme, jaká bude sestava na první ligový zápas, který se hraje v Pardubicích v pondělí před televizními kamerami, protože marodka je stále veliká.

BK Opava - MMCITÉ Brno 83:73 (33:17 55:35 67:55)
Body: Blažek 19, Zbránek 16, Kramný (9 doskoků) 13, Dragoun 11, Jurečka 10, Šiřina (6 asistencí) 7, Kvapil 4, Matějka 3 - Cumberbatch 24, Prachař 11, Norwa 9, Nehoda 7, Egwuonwu a Kozina 6, Prášil 5, Hrabovský 3, Muller 2
Trojky: 27/6 - 22/6
TH: 22/19 - 16/9
Chyby: 17 - 27
Doskoky: 36 - 38
Rozhodčí: Dolinek, Holubek, Kapl