24. 06. 2020

Poslední koš sezony? Vykouzlil ho Honza Švandrlík!

Po čtyřech měsících se šlo v Opavě znovu na basketbal a stálo to za to.

Po čtyřech měsících se šlo v Opavě znovu na basketbal a stálo to za to. Vedení klubu uspořádalo akci Poslední koš sezony a ta se povedla na jedničku. Do haly dorazilo necelých osm stovek diváků a ti se rozhodně nenudili.

Opava vyhrála 91:88. Úvod byl ve znamení loučení a taky vítání miminka. Opava zamávala Vencovi Bujnochovi s Rosťou Dragounem, kteří zamířili do Svitav a také Vojtovi Bratčenkovi, jenž ze zdravotních důvodů končí kariéru. A již zmiňované vítání miminka? Není to tak dávno, co se trenéru Kriku Vlčkovi a jeho manželce Veronice narodil syn Oliver. Fanoušci malého baskěťáka tradičně přivítali malým dárkem.

Samotné utkání se nejevilo špatně. „Svitavy byly lepší, devětatřicet minut vedly, ale nám vyšel závěr,“ řekl trenér BK Opava Petr Czudek.  „Je vidět, že mají dobrý tým, a to jim ještě tři hráči chyběli. Mě těšilo, že kluci chtěli moc vyhrát a nepustili to,“ pokračoval v hodnocení.

V závěru vedli hosté o deset bodů. Slezany nakopl aktivní Slavík. Gniadek vyrovnal a osm vteřin před koncem si pro faul došel Šiřina. Opava rozehrála a Švandrlík v 4,2 sekundy před koncem trojkou trefil výhru. „Akce vyšla na jedničku. Diváků přišlo hodně, bylo vidět, že jsou natěšeni, stejně jako hráči. Naši fanoušci jasně ukázali, že patří k nejlepším v republice,“  uzavřel Petr Czudek.

Fotografie z utkání

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel čtyř mistrovských titulů a pěti vítězství v Českém poháru.