11. 01. 2017

Postup je v kapse, byly to ale nervy

Opava si zahraje stejně jako loni Final 4. Svěřenci Petra Czudka postup doslova vydřeli, když v Ostravě vyhráli v prodloužení.

Opava si zahraje stejně jako loni Final 4. Svěřenci trenéra Petra Czudka postup doslova vydřeli, když v Ostravě vyhráli v prodloužení.

První poločas nabídl v podání Opavy děs a hrůzu. Svěřencům trenéra Petra Czudka nešlo vůbec nic. To Nová huť byla ve velké pohodě a její vedení narůstalo. „První poločas nám vůbec nevyšel. Naše hra připomínala křeč,“ kroutil hlavou Petr Czudek. „Dostat šestapadesát bodů je špatné,“ dodal.

Opavě se venku letos nedaří. A tak v Ostravě by po prvním poločase na ní nikdo nevsadil ani pětník. „Řekli jsme si v kabině, že se nebudeme ve druhém poločase dívat na skóre. Hlavní byl náš výkon,“ pokračoval v hodnocení zápasu Petr Czudek. Opaváci se zvedli, opět je táhl Kuba Šiřina, kterému se dařilo střelecky. Náskok Ostravy se začal ztenčovat a hosté ve čtvrté čtvrtině šli dokonce do vedení. „Měli jsme pasáž, která nám vyšla.  Basket je ale rychlá hra a během chvilky jsme přišli o desetibodové manko, šlo se do prodloužení,“ poznamenal trenér BK Opava.

To začala lépe Ostrava, vedla o pět bodů. „Nám se podařilo srovnat, a Kuba Blažek důležitou trojkou soupeře srazil. Přitom celou akci, která ji předcházela, jsme uspěchali,“ doplnil trenér.

Zápas nedopadl dobře pro Kryštofa  Vlčka, který si vážně poranil loket a skončil v nemocnici. Problémy má také Luděk Jurečka,  ten pro změnu s kolenem.

NH Ostrava - BK Opava 95:99 po prodloužení (28:20, 56:40, 70:65, 87:87)

Body: Painter 16, Smith a Mays 13, Guercy a Bratčenkov 12, Canada a Riewer 10, Bohačík 9 - Šiřina 27, Zbránek a Gniadek 14, Cvek a Jurečka 12, Blažek 10, Klečka a Kouřil 4, Kvapil 2. Rozhodčí: Dolinek, Kec, Linhart. Chyby: 24:27. TH: 19/27:20/25. Dvojky: 20/39:17/32. Trojky: 12/32:15/38. Doskoky: 47:35. Pět chyb: 37. Gniadek, 45. Kouřil.