30. 03. 2019

Povinnost splněna, Brno poraženo

Brno poraženo. Opava splnila roli favorita a celek z jihomoravské metropole porazila jasně 91:63.

Brno poraženo. Opava splnila roli favorita a celek z jihomoravské metropole porazila jasně 91:63. Hosté příliš odporu nekladli a Opavským stačil k úspěchu i výkon bez energie.

Opava začala dobře. Rychle vedla, naopak hosté se neodkázali téměř čtyři minuty trefit. V této pasáži se dařilo hlavně Filipu Zbránkovi, který v krátkém časovém úseku zaznamenal deset bodů. Vedení favorita narůstalo. Do pohody se dostal dálkový střelec Luděk Jurečka, který odložil pro tento zápas boxerskou helmu. „Už bylo na čase ji sundat. Ještě jsem ji ale nevrátil,“ smál se po utkání.

Domácí ale nehráli v tempu, po přestávce začali více chybovat, naštěstí Brno na tom bylo obdobně. „Nebyl to dobrý výkon, i když výsledek se tak tváří,“ podotkl mladý pivot Jiří Štěpánek, který na palubovce strávil patnáct minut. „Dělali jsme chyby, a to z kategorie zbytečných. Nejsme schopni držet formu, je to s námi jako na houpačce,“ pokračoval talentovaný basketbalista.

Opavský tým nakonec v poklidu dokráčel pro jasné vítězství. „Musíme se zlepšit, proti silnějším soupeřům by takový výkon neměl šanci,“ uvědomuje si Štěpánek. Nyní mají před sebou Opava týden pravdy. Pokud nechce do předkola, musí vyhrát jak v Ústí nad Labem, tak Svitavách.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – egoé Basket Brno 91:63 (19:10, 49:27, 72:53)

Body: Jurečka 15, Bujnoch, Klečka po 14, Švandrlík, Zbránek po 12, Gniadek, Štěpánek po 7, Kouřil, Šiřina po 3, Bukovjan, Dragoun po 2 - Geiger 12, Nehyba, Roby po 11, Pumprla, Stegbauer po 9, Kereselidze 6, Keely 3, Farský 2. Rozhodčí: Hošek, Kec, Komprs. TH: 17/13:13/8. Trojky: 14:7. Doskoky: 39:32. Fauly: 20:18. Diváci: 672.