• BK Opava
  • Novinky
  • Pozvánka do reprezentace potěšila, přiznal Jakub Slavík

  08. 02. 2024

Pozvánka do reprezentace potěšila, přiznal Jakub Slavík

Opavský křídelník Jakub Slavík se dostal v poslední době do slušné formy. Toho si všiml i reprezentační kouč Diego Ocampo, který ho vybral do širší nominace pro následující kemp národního týmu, jehož vrcholem bude kvalifikační duel s Velkou Británii.

„Pozvánku vnímám velmi pozitivně. Jsem sice v širší nominaci, ale i tak je to pro mě pocta. Přece jenom v aktuálním výběru se objevila hodně velká jména. Moc bych si přál dostat se mezi uzší šestnáctku. Bude to ale těžké, jak jsem uvedl, v širší nominaci jsou velmi kvalitní hráči,“ řekl Jakub Slavík.

V reprezentaci se už v minulosti objevil. Na kontě má dokonce i dva starty, a to proti Francii a Černé Hoře. „Byl to zážitek, který mě obohatil, získal jsem cenné zkušenosti. Reprezentace je vždycky nejvíce,“ podotkl čtyřiadvacetiletý křídelník.

Šestnáct vyvolených čeká 18. února 2024 reprezentační sraz. „Hodně mi pomohlo, že jsme s Opavou hráli v Lize mistrů. Přece jenom je to kvalitní soutěž, jiný level, než naše liga. Tyto mezinárodní zkušenosti jsou k nezaplacení,“ podotkl Jakub Slavík. „Musíme i letos makat, ať se do pohárové Evropy dostaneme,“ dodal jedním dechem.

Ve středu se Opava představila na pardubické palubovce. Po velkém boji Beksu porazila 98:96. „Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání. Vypracovali jsme si náskok. Pardubice sice byly oslabené. Síly ale měly dost. Nakonec ve druhém poločase výsledek otočily. V závěru rozhodla naše zkušenost. Dali jsme důležité trojky, ať už Martin Gniadek, Lerry nebo Švandis. Tohle vítězství má pro nás velkou cenu,“ podotkl Jakub Slavík. Opava se opět trápila při střelbě trestných hodů. „Je to náš dlouhodobější problém. Na tréninku se tomu ale hodně věnujeme. Věřím, že přijde zlepšení,“ zakončil povídání.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.