13. 04. 2023

Jízdní řád předkola play-off

Skončila nadstavbová část KNBL 2022/23, před play-off proběhne ještě předkolo

Do toho bohužel spadli po dlouhých letech i naši basketbalisté. Při triumfu nad Děčínem o tom rozhodla výhra Ostravy v Kolíně. Opava se tak utká s nováčkem, kterým je SK Slavia Praha. Druhou dvojici předkola tvoří GEOSAN Kolín a USK Praha.

Předkolo se hraje na dva vítězné zápasy. Systém je 1 - 1 - 1, začíná se na palubovce celků ze skupiny A1.

První kolo se odehraje již tuto sobotu, tedy 15.4.2023, v Opavě a v Kolíně. Odvety jsou na programu v pondělí 17.4.2023 v Praze. Případné třetí zápasy by se odehrály ve středu 19.4.2023 v Opavě a v Kolíně.

Předkolo je sice ošidná záležitost, ale dají se na něm vyhledat i pozitiva. "Za mě není předkolo žádná hrůza, tým se alespoň rozehraje," řekl na toto téma Martin Gniadek.

Naši by v případě postupu (jiná varianta se snad v Opavě ani nepřipouští) narazili na tým Brna. To je ale ještě hudba budoucnosti. Přesně to vyjádřil Radovan Kouřil: "Nedá se nic dělat, musíme urvat předkolo. To je náš nejbližší cíl, nic jiného teď před námi není. Pokud postoupíme, pak teprve budeme řešit play-off."

Všechny opavské zápasy předkola, včetně toho v Praze, začínají v 18:00 hod. a očekává se i silná podpora fanoušků. Ti byli šestým hráčem Opavy i přes letošní zatím méně podařenou sezónu a všichni věří, že společně s hráči a realizačním týmem dosavadní výsledky vylepší.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.