12. 04. 2018

Před čtvrtfinále 2/18

První krok je za námi, k postupu zbývají ale ještě další tři. O ten druhý se pokusí naši kluci již dnes.

Ani ten první krok ale nebyl jednoduchý, i když před koncem prvního poločasu se opavský náskok natáhl na 20 bodů. Soupeř se ale nevzdal, Opavě přestaly padat trojky. V první půli zapadlo do koše Olomoucka hned 11 střel z perimetru, po pauze ale jen dvě. Na víc než na šest bodů ztráty se ale Hanáci nedostali a výhra před bouřlivou diváckou kulisou zůstala doma.

I přes výše zmíněný trojkový výpadek ve druhém poločase byla opavská úspěšnost střelby z perimetru 46.4 %, když vynikli hlavně Luděk Jurečka (6/5 - 83.3 %) a Martin Gniadek (4/3 - 75.0 %). Opava nezaostala ani na doskoku (33 - 34), když nejvíce se pod košem činil Vašek Bujnoch se 14 doskoky.

Velký vliv na konečný výsledek měly ztráty, kterých se opavští hráči dopustili desetkrát, zatímco Olomoucko jich mělo na kontě 16, a rovněž silnější lavička. Ta opavská přispěla 31 body, hostující jen 15. I body z rychlých protiútoků vyzněly pro Opavu v poměru 20:9.

To vše je už ale minulostí a nyní se po krátké regeneraci musí oba týmy pustit do souboje číslo 2. Opět na naše kluky nečeká nic jednoduchého. "Je to play-off. Každý zápas je těžký. Musíme se vyvarovat chyb. Věřím ale, že budeme úspěšní," míní náš úspěšný snajper Luděk "Larry" Jurečka.

"Bude to podobné jako první zápas, spíš ještě těžší. Chtěl bych moc poděkovat divákům, jejich podpora byla úžasná a hodně nám pomohli. Tímto bych je chtěl na čtvrtek pozvat. Doufám, že s jejich pomocí urveme druhou výhru," spoléhá na pomoc skvělého opavského publika MVP prvního utkání Václav Bujnoch.

"Je to 1 - 0, na nějaké změny je málo času. Výsledek prvního zápasu bude mít na ten druhý určitě vliv, protože Opava se bude cítit ještě silnější," řekl po prvním utkání trenér Olomoucka Pradrag Benaček.

"Když hrajete dva zápasy po sobě doma, tak je na vás větší tlak. My musíme, Olomoucko to zkouší. Dneska si něco vyzkoušeli, zítra třeba zkusí něco jiného. Myslím, že rozhodující bude, jak rychle oba týmy dokáží zregenerovat," přidal svůj názor před odvetou Petr Czudek.

Druhé čtvrtfinále KNBL 2017/18 BK Opava - BK Olomoucko se hraje ve čtvrtek 12.4.2018 se začátkem v tradičních 18:00 hod. Hráči i realizační tým věří, že i přes hezké jarní počasí se do opavské haly vypraví ještě více diváků než ve středu. Naši kluci budou jejich podporu potřebovat!