15. 04. 2018

Před čtvrtfinále 3/18

Bouřlivá atmosféra bude určitě čekat na naše kluky dnes v Prostějově.

Bouřlivá atmosféra bude určitě čekat na naše kluky dnes v Prostějově.

Na tom, že se čtvrteční utkání nedohrálo, nenese sice Opava žádnou vinu, ale na to nikdo brát ohled nebude. Domácí budou nažhaveni, což potvrzují i slova trenéra Predraga Benačka: "Doma chceme zabrat. Na vlastní palubovce už nechceme s Opavou prohrávat. Už je čas soupeře v naší hale porazit. Nejlépe hned ve třetím utkání play–off."

"Opava je tým, který je dlouho pohromadě, má výborného trenéra. Prakticky každý hráč umí přesně zakončit z dálky. Všichni běhají a střílejí trojky. Hrát proti takovému soupeři je vždy těžké. Nemůžeme se soustředit na bránění dvou nebo tří klíčových hráčů. Potřebujeme být silní pod vlastním košem. Nemůžeme dovolit, aby se opavští střelci dostali do pohody," dodává ještě trenér Olomoucka.

Opavě se ale v této sezóně na Olomoucko daří a určitě to bude chtít potvrdit i v nedělním utkání. "Jsem zvědav, co v Prostějově přichystají, uvidíme. My se musíme soustředit na sebe, nenechat nic náhodě, dobře se připravit a ukončit to co nejdříve, nejlépe ve 4 zápasech," řekl k zápasu Luděk Jurečka.

Důležité bude, aby emoce zůstaly v šatně, ale Petr Czudek je zkušený trenér a určitě ví, jak na to, i když i on ví, že to nebude jednoduché: "Jedeme do Prostějova, kde se budou domácí cítit ukřivděni, rozhodně nám čtvrteční incident uškodil více než soupeři."

I Dušan Štěnička ví, že to nebude jednoduché, ale optimismus neztrácí. "Po průšvihu během druhého utkání to bude asi vyhrocené, ale věřím, že to zvládneme a přivezeme vítězství," řekl před zápasem náš manažer a tiskový mluvčí.

Uvidíme, jak vše nakonec dopadne. Třetí čtvrtfinálové utkání play-off KNBL 2017/18 BK Olomoucko - BK Opava se hraje v neděli 15.4.2018 v prostějovském Sportcentru - DDM se začátkem v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.