16. 04. 2018

Před čtvrtfinále 4/18

Je před námi čtvrtý zápas čtvrtfinále play-off, přesto Opava vede jen 2:0.

Je před námi čtvrtý zápas čtvrtfinále play-off, přesto Opava vede jen 2:0.

S výsledkem druhého utkání v Opavě, které nebylo dohráno, je to totiž jako na houpačce nebo jako v pohádce o králi, který sliboval a zase odvolával. Olomoucko se odvolalo proti ukončení zápasu rozhodčími, ale bylo rozhodnuto, že platí výsledek 40:34. Proti tomu se Hanáci opět odvolali.

Utkání se nakonec bude dohrávat od stavu, který platil v době ukončení zápasu, tedy 40:34. Na to ostatně reagoval před utkáním číslo 3 také Petr Czudek: "Když jsme nastupovali do autobusu, vedli jsme v sérii 2:0. Po dojetí do Prostějova to bylo jen 1:0. Kluci ale tento těžký okamžik zvládli." Pro naše basketbalisty to určitě nebylo jednoduché, ale psychicky náročnou situaci ustáli a náporem na přelomu poločasů si vybudovali náskok, který už zkušeně udrželi, i když domácí se ještě snažili o zvrat. 

"Bylo to psychicky nesmírně těžké utkání. Klíčová byla třetí čtvrtina, v níž se nám podařilo odskočit na rozdíl devatenácti bodů. Olomoucko je však těžký soupeř a snažilo se s výsledkem něco udělat. Proto bylo nakonec definitivně rozhodnuto až minutu před koncem utkání. Na svůj tým jsem pyšný, zvládli to skvěle. Nechtěli jsme komentovat dění posledních dnů, ale být vidět na hřišti a to se povedlo," okomentoval po utkání výkon svých svěřenců opavský trenér.

To Predrag Benaček spokojen pochopitelně nebyl: "Opava odehrála skvělý zápas a vyhrála zaslouženě. Čtyřicet minut byla naprosto koncentrovaná. Byla pro nás příliš těžkým soupeřem, protože umí potrestat každou chybu. Proto patří dlouhodobě k nejlepším týmům u nás. U našich hráčů jsem postrádal patřičnou bojovnost. To, co předvedli, nemělo parametry play–off. Pokud chceme v dalším utkání uspět, musíme pořádně přidat."

Velkou pochvalu zaslouží také opavští fanoušci. Ti přijeli do Prostějova v hojném počtu a celý zápas byli opravdovou oporou týmu a přispěli ke korektní atmosféře utkání. Uvidíme, kolik jich dorazí dnes, kdy se hraje nejen ve všední den, ale také před televizními kamerami.

Čtvrtfinálový zápas play-off KNBL č.4 BK Olomoucko - BK Opava se hraje v Prostějově dnes, tedy 16.4.2018 se začátkem v 17.10 hod., televizní přenos začíná již od 17:00.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.