28. 04. 2021

Před čtvrtfinále č. 2

Za stavu 1 - 0 pro Opavu proběhne dnes "opavská čtvrtfinálová odveta" s Královskými Sokoly

O historii týmu Hradce Králové jsme psali před čtvrtfinále č. 1 zde. Je pravdou, že Královští Sokoli prožívají velmi
úspěšnou sezónu. Základní část ukončili na 9. místě s bilancí 8 - 14. Ve skupině A2 vyhráli 7 zápasů, poraženi odešli
pouze ve třech.

Důležité byly hlavně výhry nad Ústím nad Labem, doma 85:84, venku 86:83. Vzájemné zápasy totiž rozhodly nakonec o tom,
že Hradec Králové šel do play-off ze sedmého místa, na Ústí zbylo místo osmé a ve čtvrtfinále Nymburk.

Již ale zápasy Českého poháru naznačovaly, že Sokoli mají gradující formu. V osmifinále vyřadili Olomoucko po výhře
doma 102:63 a prohře na Hané 87:95. Ve Final 8 pak porazili USK Praha 84:72, poté v semifinále podlehli Nymburku
64:103. V boji o třetí místo však zdolali Pardubice 92:90 a získané bronzové pohárové medaile jsou zatím největším
úspěchem královéhradeckého mužského basketbalu.

I v prvním čtvrtfinále prokázali velkou bojovnost a nevzdali se ani za nepříznivého stavu 42:58 ve druhém poločase. V
koncovce dotahovali opavský náskok, minutu před koncem Opava vedla jen 85:81. Naši basketbalisté závěrečnou minutu
nakonec zvládli, ale podobná nekoncentrovanost by se mohla v dalších zápasech vymstít.

"Zítra musíme hrát koncentrovaně celých 40 minut. Máme ale větší rotaci a doufám, že to bude znát," burcoval hned po
zápase Larry Jurečka. Jeho slova potvrzují i statistiky zápasu č. 1. Zatímco opavská lavička nasázela v úterý 42 bodů,
ta královéhradecká jen 12. To by mohlo být ve středu jedním z klíčů k našemu úspěchu.

Věřme, že naši basketbalisté dobře zregenerovali, důkladně úterní zápas s trenéry zanalyzovali a na kýženou druhou
výhru a tím také na čtvrtfinálový mečbol dosáhnou.

Druhý zápas čtvrtfinále KNBL 2020/21 BK Opava - Královští Sokoli Hradec Králové se hraje ve středu 28.4.2021, utkání
má začátek v 17:00 hod.