28. 04. 2023

Před čtvrtfinále č. 4/23 Opava - Brno

"Naše" čtvrtfinálová série play-off KNBL ročníku 2022/23 pokračuje druhým opavským zápasem

Kdyby někdo řekl, že po 3 zápasech povedeme 2 - 1, asi by na naší straně vládla spokojenost. Ovšem po dvou opavských výhrách v Brně je to už se spokojeností trochu horší.

Nutno ale uznat, že Brňané nás ve čtvrtek prostě převálcovali. Činili se hlavně cizinci, kteří dali 59 % brněnských bodů. Našim toho mnoho nevycházelo, třeba trojky, naši silnou stránku, jsme měli jen 16 % (36/6). 

Držel se jen Jakub Šiřina, což Jan Mička okomentoval slovy: "My jsme měli strašně špatný vstup do zápasu. Táhl nás Šířa, ale v jednom se to odehrát nedá. Nikdo jiný se nechytl, prostě nám to nešlo."

Brno navíc hrálo velice tvrdě, o čemž by mohl vyprávět hlavně zmíněný opavský kapitán. Naši naopak v obraně velmi často hořeli a Brno skórovalo i po doskocích. 

Hosté jsou teď pochopitelně v euforii, ale to my jsme byli po zápasech v Brně také. Nicméně se brněnští basketbalisté pokusí stav vyrovnat. Bude jen na našich hráčích, aby jim v tom zamezili a jeli do Brna s mečbolem v zádech.

"Ve třetím zápase jsme byli mnohem agresivnější než v utkáních v Brně. Jsme rádi, že jsme snížili náskok Opavy a v pátek se pokusíme vyrovnat," řekl na toto téma Martin Vaněk.

"Vedeme stále dva jedna na utkání, ale ve třetím utkání se naplno ukázala síla hostí. V pátek musíme přidat na agresivitě a využívat pozice, které jsme ve čtvrtek přecházeli," kontroval Petr Czudek.

Nezklamali opavští fanoušci. Těch přišlo 2450 a vytvořili pravé žluté peklo. Bohužel nervóznější byli naši hráči, ale v pátek tomu bude určitě jinak. Čeká se opět vysoká návštěva a další uragán v hledišti. Věřme, že tentokrát požene vpřed naše basketbalisty!

Čtvrtfinále č. 4 BK Opava - Basket Brno se hraje v pátek 28.4.2023, začíná se opět v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.