30. 04. 2023

Před čtvrtfinále č.5 Opava - Brno

Za stavu 3 - 1 se čtvrtfinálová série znovu vrací do Brna

Naši po čtvrtečním zaváhání v pátek dokázali využít domácího prostředí a hnáni žlutým peklem získali třetí bod. Na Opavu teď čekají tři mečboly.

Samozřejmě máme psychologickou výhodu, protože my můžeme, ale Brno musí. Jak jsme se ale přesvědčili i v opavském dvojzápase, brněnští basketbalisté nejsou týmem, který by skládal zbraně. Poslední krok tedy bude opravdu nejtěžší. 

Hra Brna hodně stojí na cizincích. Ve čtvrtek dali 59 % brněnských bodů, v pátak pak 51 %, když Pointer hrál skoro celý zápas se 4 chybami, dal jen 7 bodů a neměl žádný doskok. 

V Brně to ale není jen o nich, v pátek byl třeba jeho nejlepším střelcem Richard Bálint s 19 body při trojkách 6/5. Takže na pozoru musí být naše obrana prakticky u všech, kromě výše jmenovaných hlavně u Viktora Půlpána a Šimona Puršla. 

Sráží nás také množství ztrát. Ve čtvrtek jsme jich měli 15, v pátek 16 a Brno v tomto ohledu nemilosrdně trestá. Brnňané jsou také silní ve střelbě z perimetru, ve čtvrtek dali 11 trojek, v pátek 12. I tady musí být naše obrana na pozoru.

Přesto pojedeme do Brna bojovně naladěni. "Ve čtvrtém vzájemném utkání jsme zvítězili, když jsme se dokázali otřepat po předešlé vysoké prohře. Hrajeme v Brně už v pondělí. Víme, že získat poslední vítězství je nejtěžší, ale v Brně jsme už dvakrát vyhráli, tak se o to pokusíme i v pondělí," řekl ke čtvrtfinále číslo 5 Petr Czudek.

Podobně to vidí i Filip "Zelo" Zbránek: "Po pátečním vítězství, ke kterému nám pomohli úžasní diváci, vedeme, ale je to pouze 3:1. Abychom mohli jásat, musíme Brno ještě jednou porazit. Uděláme vše pro to, aby to bylo již v pondělí na jejich palubovce." 

A Mirek Kvapil to hned po čtvrtém zápase řekl jasně: "Do Brna jedeme vyhrát!"

Ani v Brně ale zbraně předem neskládají. "V pondělí série pokračuje a my se chceme do Opavy ještě vrátit," řekl hned v pátek asistent trenéra Martin Vaněk

A z odstupem času prohlásil Kameron Jamal Chatman: "Pořád věříme v sebe a v to, co dokážeme, jen se musíme držet toho, co jsme hráli celou sezónu. Doufám, že v hale bude spousta fanoušků a skvělá atmosféra, která nám dá ještě větší motivaci vyhrát a udržet tuto sérii."

Naši kluci budou mít určitě opět silnou podporu i v hledišti brněnské Starez Arény na Vodově ulici. Stejně jako na předchozí dva zápasy v Brně vypravuje klub autobus a jistě to nebude jediná cesta, jak se naši fanoušci dostanou do hlediště.

Čtrvtfinále číslo 5 KNBL 2022/23 Basket Brno - BK Opava se hraje v pondělí 1.5.2023 se začátkem již v 15:30 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.