23. 04. 2019

Před čtvrtfinálovými odvetami

Čtvrtfinálové série, včetně té naší s Děčínem, se stěhují na palubovky hůře postavených týmů.

Favorité zatím nezaváhali a všechna čtyři po konci nadstavby lépe postavená mužstva si vytvořila náskok 2:0. Tak je tomu bohužel i u Děčína, který jsme ani jednou porazit nedokázali. Přitom to nebylo nemožné.

V prvním zápase naši po vyrovnané první čtvrtině propadli v té druhé, ale zabrali a pět minut před koncem utkání vedli po trojce Radima Klečky a dvojce Radovana Kouřila 75:73. Bohužel pak přidali jen 4 body oproti 11 Děčína a výhru slavili domácí, které střelecky táhli Ondřej Šiška se sedmnácti a Lamb Autrey s Tomášem Pomikálkem, kteří dali po 16 bodech. Opavský střelecký prapor držel s 22 body Radek Kouřil, po dvanácti přidali Vašek Bujnoch a Radim Klečka.

Druhý zápas v Děčíně měl trochu jiný průběh, ale bohužel stejný konec. Naši od počátku vedli a na začátku druhé čtvrtiny se jejich náskok vyšplhal až na 17 bodů. Domácí ale postupně snižovali a v průběhu třetího hracího období se dostali až do sedmibodového vedení. Pak přišly chvíle Mirka Kvapila, který sedmi body v řadě srovnal stav.

Ještě necelé 3 minuty před koncem jsme prohrávali o pouhé dva body, ale zbytek zápasu jsme ztratili poměrem 2:8 a i druhou výhru
si zaknihovali děčínští basketbalisté, jimž tentokrát vévodil Lamb Autrey s 26 body (dvojky 5/4 trojky 6/3, šestky 9/9) a sedmi doskoky (val. 39). V opavském dresu si vedl nejlépe kapitán Kuba Šiřina (22 bodů, 5 doskoků, val. 26). Dvoucifernou bodovou hranici překonal již jen Vašek Bujnoch s 11 body.

To však je již minulost, kterou naši kluci musí hodit za hlavu. Již na tiskovce po druhém děčínském zápase řekl Petr Czudek: "Doufám, že se nyní zmobilizujeme a vrátíme se do Děčína za vyrovnaného stavu." To je úkol pro oba domácí zápasy, protože každé zaváhání by již mohlo být osudné.

Musíme ale podat nadstandardní a koncentrovaný výkon a udržet ho po celé utkání. Děčín je velice silný tým a doma ukázal, že je schopen potrestat každou chybu či nekoncentrovanost.

Svůj díl práce ale musí odpracovat i fanoušci. Hráči spoléhají na to, že nejlepší publikum v republice vytvoří pověstné "žluté peklo" a poženou své oblíbence k vyrovnání čtvrtfinálové série.

Čtvrtfinálové zápasy č. 3 a 4 série Opava - Děčín se hrají ve středu 24.4. a ve čtvrtek 25.4.2019 se začátkem vždy v 18:00 hod. Přijďte naše kluky v zápasech "o všechno" povzbudit!