21. 04. 2016

Před čtvrtým zápasem čtvrtfinále

První mečbol Pardubic odvrácen, nyní musí naši kluci odvracet druhý.

První mečbol Pardubic odvrácen, nyní musí naši kluci odvracet druhý. "Máme jedno vítězství, ale stále stojíme nad propastí,“ řekl Petr Czudek na tiskovce po sobotním utkání. To beze zbytku charakterizuje naši situaci. Aby sezóna pro nás ještě neskončila, musí Opava ve čtvrtek v televizním zápase v Pardubicích vyhrát!

Od výhry nebyl náš tým daleko již v prvním utkání v Pardubicích, ovšem nezvládnutá koncovka znamenala, že Pardubice mohou, my musíme. Přesto má výkon našich basketbalistů stoupající tendenci, což je dobrá zpráva. "Musíme zůstat u toho, co bylo dneska a vzít si i to dobré ze zápasu v Pardubicích. Teď si musíme odpočinout, trošku provětrat hlavu a v pondělí už zase začít přípravu a soustředit se na ten čtvrteční zápas," řekl hned po sobotním zápase Jakub Balžek.

"Musíme předvést velkou bojovnost. Pardubice budou ve čtvrtek pod větším tlakem. Před týdnem jsme u nich dokázali vymazat šestnáctibodové manko a ukázali, že na ně máme. Musíme vycházet z kvalitní obrany a pracovat na doskoku, na tom se dá stavět," vidí cestu k úspěchu čerstvý držitel ocenění MVP Kooperativa NBL ročníku 2015/16 Kuba Šiřina.
 
Na doskoku, naší největší slabině v základní části, je jasně vidět zvýšená bojovnost. V prvním zápase v Opavě jsem byli hodně pozadu (20 - 36), v Pardubicích jsem soupeře přeskákali 48 - 44, krok jsme drželi i v sobotu doma (34 - 35). I ostatní herní činnosti byly v zápasech 2 a 3 vyrovnané, takže ve čtvrtek mohou rozhodovat i maličkosti.

Naši basketbalisté se musí připravit na tvrdou obranu. "Lídrem Opavy je rozehrávač Jakub Šiřina, kterému nechceme dát velký herní prostor. Nezapomínáme ale ani na ostatní hráče. V posledním zápase svému týmu hodně pomohl Filip Zbránek, předtím v Pardubicích se dařilo Kryštofu Vlčkovi, v obou hrál dobře Martin Gniadek. Nemůžeme se soustředit jen na někoho, je potřeba dát si pozor na celý opavský tým," řekl ke čtvrtečnímu zápasu domácí trenér Tomáš Bartošek.

Domácí budou spoléhat na své fanoušky, ale ani naši kluci nebudou bez podpory. Více již Dušan Štěnička: "Ve čtvrtek v Pardubicích je to zase utkání o všechno neboli o setrvání v soutěži alespoň do neděle 24.4. Bude plná hala, z Opavy jede 70 lidí, kteří chtějí vidět naši výhru!"

Jestli bude již dnes znám čtvrtý semifinalista nebo bude trojice Nymburk, Děčín a Prostějov doplněna až v neděli, to budeme vědět v pozdní čtvrteční večer. Utkání Pardubice - Opava začíná ve 20:00 hod., ve stejnou dobu začne i televizní přenos, který bude k vidění na ČT Sport.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.