21. 05. 2022

Před finále č. 2/22

Oslava basketbalu se přiblížila, ve druhém finále přivítáme ve vyprodané hale Nymburk

První zápas na palubovce mistra vyšel soupeři, Opava držela krok první poločas, ovšem pak utkání ovládl Nymburk. Jak ale řekl po zápase Jakub Šiřina, je jedno, jestli se prohraje o 30 nebo o bod. Další zápas začíná opět od stavu 0:0.

V Opavě to bude zase o něčem jiném, proti sedmnáctinásobnému mistrovi požene naše basketbalisty žluté peklo. Nejlepší fanoušci v lize byli vidět i slyšet i v Nymburku, ale doma budou mít naši kluci v zádech tři tisíce příznivců.

Bohužel "rodinu marodů" rozšířili po finále č. 1 Radovan Kouřil a Jan Švandrlík. Zda alepoň jeden z nich nastoupí, to se ukáže až před zápasem. Pravdou je, že i Nymburk přišel o jednoho hráče a to o Františka Váňu.

Nymburský zápas vyšel výborně Vojtovi Hrubanovi, který zaznamenal 29 bodů a jeho koeficient užitečnosti se zastavil na čísle 37. V dresu Opavy tentokrát nikdo příliš nevyčníval, nejlepším střelcem byl Luděk Jurečka s 11 body, Matty Markusson přidal k 7 bodům 14 doskoků. Bylo to i výbornou nymburskou obranou. "Klobouk dolu před celým týmem Nymburka a hlavně před trenéry, kteří se výborně připravili na naší hru a některé systémy nám úplně zničili," řekl k tomu Kryštof Vlček.

Naši basketbalisté udělají všechno pro to, aby se finále podívalo do Opavy ještě jednou. Naše rotace bude sice omezená, ale už se není na co se šetřit. "Jak řekl náš trenér, my budeme hrát, dokud budou schopní být na hřišti aspoň dva hráči," řekl na toto téma Jakub Šiřina.

A ještě jednou Šířa: "I když i v Nymburce byla dobrá atmosféra, u nás tři tisíce lidí bude něco neuvěřitelného, tedy na české poměry. My se na to těšíme a budeme se snažit odvést maximum, abychom sérii vyrovnali."

Dalo by se říci, že je to dobrá pozvánka na neděli, ale hala je už několik dní beznadějně vyprodaná, ani vysunuté tribuny pod koši nestačily na obrovský zájem o finále. Žluté peklo bude zaručeno a všichni věří, že v něm mistra uvaříme. Nymburk jsme v této sezóně porazili už dvakrát, proč by se to nemělo podařit i do třetice.

Druhé finále KNBL 2021/22 BK Opava - ČEZ Basketball Nymburk se hraje v neděli 22.5.2022 se začátkem v mírně netradičních 17:00 hod. Divákům doporučujeme dřívější příchod s ohledem na možné fronty při vstupu. Více najdete zde.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.