24. 05. 2022

Před finále č. 3/22

Finálová série se za stavu 1 - 1 přesouvá zpět do Nymburku

Nymburk prohrál ve finále play-off nejvyšší soutěže naposledy před 11 lety, kdy dvakrát podlehl Prostějovu, ale i tak vyhrál celou sérii 4 - 2. Nyní jeho skalp získala Opava.

S Nymburkem v této sezóně máme, na české poměry posledních let, neuvěřitelně vyrovnanou bilanci 3 - 4, když jsme po jednom vítězství získali v základní části ligy, ve finále Českého poháru a naposledy v neděli ve finále č. 2/22. To se již dlouho žádnému týmu nepodařilo.

I tak zůstává Nymburk favoritem letošního finále a to nejen kvůli tomu, že opavská sestava je značně prořídlá. Jak řekl Petr Czudek, neštěstí nechodí po horách, ale po halách. K marodům Rosťovi Dragounovi, Radimu Klečkovi, Keenanu Gumbpsovi, Radku Kouřilovi a Honzovi Švandrlíkovi se v neděli přidal i Luděk Larry Jurečka. První čtyři jmenovaní nenastoupí určitě, nad Švandysem a Larrym jsou velké otazníky.

Petr Czudek se s tím bude muset vyrovnat. "V neděli jsme v úžasné atmosféře dokázali porazit Nymburk, který i nadále zůstává favoritem finálové série, která se už zúžila na dvě další vítězná utkání. Máme hodně redukovanou sestavu o zraněné hráče. Podle sestavy, kterou zítra ráno dáme dohromady, se bude odvíjet i taktika," řekl k situaci náš kouč.

Trenéra doplnil kapitán Jakub Šiřina: "V neděli jsme hráli v hodně úzké rotaci a únava dělá své. Na druhé straně ani Nymburk nehrál s celým kádrem. Neděláme si iluze o úspěchu venku, ale je to jedna jedna a ve sportu je možné všechno."

Sedmnáctinásobný mistr naší ligy určitě udělá vše pro to, aby se opět ujal finálového vedení. V Opavě jsme nejlepšího střelce prvního zápasu Vojtěcha Hrubana (29 bodů) udrželi na pouhých 5 bodech, na nymburské půdě to bude obtížnější. Navíc široký kádr našeho soupeře dává tomuto týmu velkou převahu nad naším oslabeným týmem.

Naši ale v neděli ukázali, že srdce a bojovnost mohou dorovnat výpadky v sestavě. V Nymburce nebudou mít sice za zády třítísícové "žluté peklo", ale hodně fanoušků je určitě přijede povzbudit i v úterý.

Finále č. 3 KNBL 2021/22 ČEZ Basketball Nymburk - BK Opava se hraje 24.5.2022 se začátkem v 17:00 hod., zápas vysílá Česká televize od 17:45 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.