30. 05. 2023

Před finále č. 3/23

Naši basketbalisté se v Děčíně pokusí proměnit první mistrovský mečbol

Ve finálové sérii vedeme 2 - 0 a protože se hraje "jen" na tři vítězství, chybí nám poslední krok k mistrovskému titulu. Děčín dosud zlatou ligovou medaili ještě nezískal, na svém kontě má 4 stříbra a čtyři bronzy, ale letos už slavili Válečníci svou první trofej, kterou byl zisk Českého poháru.

To Opava má ve své sbírce již 2 bronzy, 5 stříber a také 4 mistrovské tituly. Ten poslední jsme získali takřka přesně před 20 lety, kdy jsme v rozhodujícím zápase porazili v ostravském azylu 8.6.2003 Nymburk 89:81. Na naší straně hrál dnešní opavský trenér Petr Czudek, který tehdy dal 21 bodů, za Nymburk nastoupil současný lodivod Děčína Tomáš Grepl.

Tenkrát se radoval Čouda a podle dosavadního průběhu letošních finálových bojů má šanci radovat se znovu. Oba předchozí zápasy ale byly velice vyrovnané. V tom prvním byl stav 145 vteřin před koncem 71:71, v tom druhém dokonce Děčín 62 vteřin před koncem vedl 80:82. Koncovky ale patřily nám. Okřídlené "poslední krok bývá nejtěžší" tak stále platí a bylo by velkou chybou radovat se předčasně. 

"Zatím to jsou spekulace, hraje se na tři vítězné zápasy a nám pořád jedna výhra chybí," má v tomto ohledu jasno Martin Gniadek. "Děčín se určitě nevzdá, jsou to opravdu Válečníci a určitě se k nám chtějí vrátit. My to ale nechceme prodlužovat a jedeme si pro vítězství," je mírně optimistický Filip "Zelo" Zbránek.

"V neděli nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. Jsem za to rád, protože vedeme ve finále 2-0. V tomto autobusovém finále bude rozhodovat mentální síla týmů," vidí situaci Petr Czudek.

"Série ještě není u konce a my budeme bojovat," nevzdává se Tomáš Grepl a děčínský hrdina finále č. 2 Tomáš Pomikálek dodává: "V neděli jsme dokázali Opavě vzdorovat až do závěru. V Děčíně čeká na Opavu bílé peklo!"

Děčínský kapitán naráží na skutečnost, že i v Děčíně jsou finálové zápasy na "Maroldovce" beznadějně vyprodány a že i fanoušci Válečníků umí udělat skvělou atmosféru.

Finálový zápas č. 3 KNBL 2022/23 se hraje v děčínském Armex Sportcentru v úterý 30.5.2023, začíná se v 18:30 hod. a zápas vysílá přímým přenosem ČT Sport. Věřme, že tentokrát od začátku a až do samotného konce.

Opavští fanoušci mohou utkání sledovat přímo v hale na Žižkově ulici. Podrobnosti zde.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.