25. 05. 2022

Před finále č. 4/22

Asi málokdo z basketbalových odborníků čekal, že se v Opavě bude hrát ještě ve čtvrtek 26.5.2022

Srdce a bojovnost našich basketbalistů, pronásledovaných zraněními, a fantastická podpora vyprodané haly ale rozhodly o tom, že po třech finálových zápasech je stav "pouze" 2 - 1 ve prospěch Nymburku.

Třetí utkání série na palubovce obhájce trofeje dopadlo jednoznačně, ale to se při úzké rotaci a krátkém času na regeneraci dalo očekávat. V Nymburce se nevyhrává ani v plné sestavě, natož při absenci 5 hráčů základní sestavy. Navíc Honza Švandrlík nastoupil se sebezapřením, v průběhu zápasu se zranil Kryštof Kavan a pro diskvalifikační chybu nedohrál ani Kuba Slavík.

Nicméně přichází poslední domácí utkání letošní pro Opavu tak úspěšné sezóny. Opětný postup do finále a vítězství v Českém poháru vejdou do opavské basketbalové historie. 

"Po domácí výhře v neděli jsme věděli, že se do Opavy ještě vrátíme. Jsem rád, že se s domácím publikem, našim šestým a sedmým hráčem, můžeme rozloučit a poděkovat jim za skvělou podporu zejména v závěru sezóny. Bude vyprodáno a tak atmosféra bude vynikající. Oba týmy už jsou fyzicky i psychicky vyčerpané, ale určitě do utkání dají poslední zbytky sil a předvedou sport hodný finále," řekl k zápasu Petr Czudek.

Larry Jurečka, který v neděli v pravém i přeneseném smyslu slova cedil krev, dodal: "Jsem potlučený v obličeji z posledního utkání v Opavě. Chci se dát alespoň trochu do pořádku a zítra nastoupit. Poslední slovo budou mít zdravotníci, kteří o mém startu nechtějí slyšet."

Jeho start je tak velmi nejistý, stejně je tomu v případě Kryštofa Kavana, který si přivezl poraněný kotník. Nastoupit by měl opět Honza Švandrlík, chybět budou Radim Klečka, Rosťa Dragoun, Keenan Gumbs a Radovan Kouřil. 

Opavská hala hlásí opět vyprodáno, takže šestý a sedmý hráč bude znovu v akci. I když na to bude tentokrát náš soupeř určitě připraven, našim hráčům hektická atmosféra pomáhá k nadstandardním výkonům. Žluté peklo nemá nikdo v republice!

Finále č. 4 KNBL 2021/22 se hraje ve čtvrtek 26.5.2022, začátek zápasu je stanoven na tradičních 18:00 hod. a vysílá jej Česká televize na programu ČT3. Přenos začíná v 17:45 hod.
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.