01. 06. 2023

Před finále č. 4/23

Druhý pokus o zisk titulu mají naši basketbalisté ve čtvrtek

V Děčíně jim nevyšel druhý poločas, kdy odešla střelba a domácí, vedeni Matějem Svobodou a Ty Nicholsem, si před vyprodanou Maroldovkou připsali první finálový bod. 

Ztráta prvního mečbolu sice hodně mrzí, ale není důvod k panice. Čtvrtý finálový zápas se bude hrát také před vyprodaným hledištěm, ale tentokrát tím opavským. Místo 1200 fanoušků jich bude přes tři tisíce a ti určitě poženou nás tým vpřed.

I ve čtvrtek bude Děčín zřejmě postrádat Tomáše Pomikálka a AJ Waltona, ale úterní zápas jasně ukázal, že pro Válečníky to zase tak velký problém není. Jejich lavička je sice slabší než opavská, ale ani to nebylo pro tým Tomáše Grepla v úterý problémem, přestože se musel ve 4. čtvrtině obejít bez vyloučeného Filip Kroutila.

Opavští se budou muset zaměřit na děčínské duo Svoboda - Nichols, které prakticky rozhodlo finálový zápas č. 3. Nelze ovšem zapomínat ani na další. Například Dontae Bruner sice dal "jen" 6 bodů, ale měl na kontě 17 doskoků, z toho 6 útočných. 

Náš tým si ve finále č. 3 prošel od přelomu druhé a třetí čtvrtiny stavem typu "den blbec". Poslední 2 minuty 2. čtvrtky jsme neskórovali a za celý druhý poločas jsme děčínské konto zatížili pouhými 23 body. Pro porovnání: za první čtvrtinu jsme jich měli 26. 

"Přišlo mi, že z naší strany to bylo v úterý všechno špatně. Když se to začalo sypat, tak pořádně. Dostali jsme obrovskou facku. Musíme se z ní oklepat. Zvednout se a ukázat, že jsme tým, a doma před našimi skvělými fanoušky vyhrát," řekl k zápasu v Děčíně i ke čtvrtečnímu finále č. 4 Honza Švandrlík.

Věřme, že horší než v úterý to už být nemůže a naopak se situace obrátí. Doma je doma a známé prostředí a podpora hlediště určitě udělá svoje. Navíc nůž na krku má stále Děčín, který prohrát nesmí, jinak je konec série. Ale jak zní heslo letošního play-off? PŘEDEM NEVÍŠ!

"Teď musíme zregenerovat, říct si, jak hrát nebudeme a doufat, že nás žluté peklo dotlačí k vytouženému titulu. Ale jak jste dnes viděli, Válečníci jsou Válečníci," řekl hned po zápase v Děčíně Petr Czudek.

Podobně to vidí i Jan Švandrlík: "Musíme dobře zregenerovat, nastavit správně hlavy a sezónu ukončit. Věřím, že se nám to povede!"

Uvidíme jak se povede slova obou naplnit. Jistá ale bude podpora žlutého pekla ve vyprodané hale.

Finále č. 4/23 BK Opava - BK Armex Děčín se hraje ve čtvrtek 1.6.2023 s hodně netradičním začátkem v 19:45 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.