13. 03. 2022

Před finále ČP 2021/22

Louda Auto FINAL 4 v Lounech vrcholí, po semifinále jsou na řadě boje o umístění

Naším soupeřem ve finále bude ČEZ Basketball Nymburk, tedy tým, který má na kontě celkem 17 mistrovských titulů, jednu stříbrnou a jednu bronzovou ligovou medaili a také již 13 výher v Českém poháru.

Nymburk ve 4. kole vyřadil Sokol Písek 109:67, ve čtvrtfinále Hradec Králové 80:75 a v sobotu v semifinále přejel Brno 111:78. Je sice také jasným papírovým favoritem finále, ale letos už tak suverénně jako v předchozích sezónách nevypadá.

S Nymburkem jsme se střetli v této sezóně již třikrát. V Nymburce jsme podlehli až v prodloužení 89:91, v domácí odvetě se našim basketbalistům podařilo zvítězit 100:98.  Před týdnem jsme po dobře rozehraném zápase nakonec prohráli 88:102, když jsme vedli tři čtvrtiny zápasu.

Naši basketbalisté určitě dají do finále všechny síly. Kolektivním výkonem pod vedením Radima Klečky otočili semifinálový zápas s Pardubicemi a mají tak ve finále na co navazovat.

"Jsem rád, že si zahrajeme finále a pokusíme se získat trofej. Ta parta je spolu dlouho, stárneme a rádi bychom už po čase něco vyhráli," vyjádřil odhodlání Petr Czudek, který si po semifinále pochvaloval výraznou podporu věrných opavských fanoušků. Jak vše dopadne, to uvidíme v neděli večer.

Finálový zápas Louda Auto FINAL 4 Českého poháru mužů BK Opava - ČEZ Basketball Nymburk se hraje v neděli 13.3.2022 od 19:00 hod. a přenáší jej od 18:50 hod. přímým přenosem ČT Sport.

Ještě před finále se od 15:30 hod. o třetí místo střetnou BK Pardubice a Basket Brno.