18. 02. 2017

Před pohárovým finále

Po 13 letech hraje Opava opět finále Českého poháru a opět je u toho Petr Czudek.

Po 13 letech hraje Opava opět finále Českého poháru a opět je u toho Petr Czudek. V únoru 2004 jsme ve finále podlehli Nymburku 87:95 a stejného soupeře budeme mít i nyní. Tehdy byl ve finále Petr Czudek  jako hráč, teď povede tým jako jeho trenér. "Klukům jsem poděkoval za to, že si mohu odkoučovat finále. Chceme přinutit Nymburk k dobrému basketbalu," řekl "Čouda" po utkání.

I Jakub Šiřina se na finálový zápas těší. "My si finále v první řadě půjdeme užít, ale půjdeme tam s tím, že to nejdeme jen tak odehrát, ale pokusíme se vyhrát. Pardubice nám ukázaly cestu jak s Nymburkem hrát a půjdeme to zkusit i my," uvedl náš kapitán. 

"Do semifinále jsme nenastoupili tak, jak jsme měli, naopak do druhého poločasu jsme vlétli agresivně, v obraně každý jezdil na doraz, v útoku nám to padalo. Takže ty dva poločasy byly jako den a noc," vrátil se ještě k semifinále "Šířa". Pochvaloval i podporu fanoušků a dodal: "Doufám, že na finále přijede ještě více fanoušků a bude tady ještě větší peklo než dnes při semifinále."

Opavští fandové určitě budou hrát v hledišti hlavní roli. Již při semifinále byli hodně slyšet, přestože byli na "ztracené" tribuně za košem. Finále bude pro Opavu basketbalovým svátkem a očekává se tedy další, ještě početnější  nájezd na Prostějov. Finálový zápas Opavy s Nymburkem začíná v sobotu 18.2.2017 od 18:00 hod, od 15:00 se utkají v boji o třetí místo domácí Orli s basketbalisty Pardubic.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.