20. 04. 2022

Před QF 3+4/22 USK Praha - BK Opava

Za stavu 1 - 1 na zápasy pojedou naši basketbalisté ke čtvrtfinálovým odvetám do Prahy

Historicky jeden z nejúspěšnějších českých basketbalových týmů se 13 tituly byl v posledních 10 letech nejlépe na páté ligové příčce. Letos to Sovy chtějí změnit a v Opavě to daly důrazně najevo.

Ani první čtvrtfinále nebylo navzdory konečnému výsledku pro nás jednoduchou záležitostí, v tom druhém pražští basketbalisté dokonale využili našich chyb a své až neuvěřitelné přesnosti z perimetru a srovnali stav série.

Soupeře táhne většinou trio Kyla Mangas, Nathaniel West a Jan Štěrba, ale k nim se přidávají i další, třeba Daniel Vlk, František Fuxa nebo Ondřej Švec. Ti všichni si v Opavě otevřeli dvouciferný střelecký účet. Impulsivní americký trenér Joshua King navíc svůj tým velice dobře na náš celek připravil.

Na tahu je nyní Opava. Matematika je jednoduchá: jestliže si z Folimanky nepřivezeme domů alespoň jednu výhru (včetně případného 6 čtvrtfinále), dobře rozehraná sezóna, korunovaná ziskem Českého poháru, pro nás skončí.  Navíc už doma nesmíme ztrácet.

V silách našich basketbalistů to je, pondělní porážka byla v této sezóně první, čtyři předchozí zápasy jsme vyhráli, z toho dvakrát na palubovce USK. Trenéři náš tým určitě dobře připraví a věřme, že ani tentokrát neodjedeme z Prahy s prázdnou.

"Po dvou domácích utkáních je stav 1 - 1. USK přijelo s určitým plánem, který jim vyšel a odvezli si z Opavy jednu výhru. Je teď na nás, abychom "chytili provaz za silnější konec". Máme zdravotní problémy, ale to k play-off patří," řekl ke čtvrtfinálovým odvetám Petr Czudek, který kromě Rosti Dragouna bude opět postrádat také Radima Klečku.

"Nepodařilo se nám v domácím prostředí dvakrát zvítězit, což bylo povinné. Jestli chceme postoupit dál, musíme dokázat vyhrát na Folimance minimálně v jednom utkání. Doufám, že USK nezopakuje střeleckou smršť z druhého zápasu na naší palubovce," přidal Luděk "Larry" Jurečka.

"Opava je prostě pořád stejný tým, který se nám podařilo porazit – to je mentalita se kterou jdeme do domácích zápasů. Z šesti zápasů nás porazili pětkrát, my je jednou. Z tohoto hlediska mají nad námi jednoznačně převahu, do toho se však přimíchal náš skvělý výkon z posledního zápasu. Co tím chci říct je, že bychom byli v kompletně odlišné situaci kdybychom prohráli i náš poslední zápas. Hráli jsme skvěle, to ano, pořád si však myslím, že jsme nepředvedli perfektní výkon.

Pokud je chceme porazit opět, musíme to jednoduše posunout ještě o kousek výše co se týče naší předvedené hry. Co je zdobí je opravdu schopnost trestání všech hloupých chyb. Ve spojitosti s lídry si musíme dát mnohem větší pozor na Šiřinu a Markussona, o tom je však jednodušší mluvit než plnit na hřišti. To ovšem neznamená, že hrozbou nebude opět celý tým, nejen toto skvělé duo. Náš mladý tým se jednoznačně těší z toho, že jsme je zdolali i přes papírové předpoklady. Nyní se opět soustředíme hlavně na to, abychom to zopakovali, a ještě o něco zvýšili kvalitu naší hry, která nám může zajistit další vítězství!" je optimistou Josh King.

"Po velké bitvě v Opavě nás čeká další dvojice zápasů na naší domácí palubovce. hlavně v druhém zápase jsme dokázali, že tato série nebude jednoznačná a že se budeme rvát za jakéhokoliv stavu. Opava hraje velice fyzický basketbal, ve kterém využívá především kvalit Jakuba Šiřiny a Mattiase Markussona, kteří nám v posledních zápasech dělali největší problém. My chceme pokračovat tam, kde jsme skončili, a dokázat Opavě, že tato série bude ještě dlouhá," má podobný názor František Fuxa.

Ve čtvrtek 21.4. a v pátek 22.4.2022 se tedy budou hrát zápasy 3 a 4 "našeho" čtvrtfinále. Obě utkání začínají v 18:00 hod., to čtvrteční můžete sledovat na TVCOM.CZ, páteční zápas přenáší přímým přenosem Česká televize.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.