21. 05. 2017

Před "bronzovou" odvetou

Na naše basketbalisty čeká poslední utkání sezóny 2016/17.

Na naše basketbalisty čeká poslední utkání sezóny 2016/17. V odvetném zápase o třetí místo se představí v Pardubicích. Po domácí porážce 67:88, kterou jsme utrpěli v úterý, se sice naše šance na bronzovou medaili přenesly někam do oblasti teorie, ale jak se říká, nic není nemožné. 

"Já bych ten bronz ještě nepohřbíval, určitě budeme bojovat. Je to sice o 21 bodů, ale stát se může cokoliv a kdyby to třetí místo vyšlo, tak budeme určitě spokojeni. S tím čtvrtým už by to bylo horší," řekl hned po úterním zápase Rosťa Dragoun. 

"První zápas nám skutečně výsledkově vyšel, ale stále musíme být ostražití a nesmíme nic podcenit. Nemůžeme si myslet, že už je hotovo. Všichni víme, jaký útočný potenciál Opava má," je na pardubických webových stránkách opatrný jeden z domácích trenérů Tomáš Bartošek.

Dušan Štěnička je realista: "Do Pardubic jedeme po nemastném neslaném výkonu doma s čistými hlavami. Asi je už o bronzu rozhodnuto, ale chceme ukončit sezonu se ctí a odvést nejlepší možný výkon." Jak mi ale dále sdělil náš manažer a tiskový mluvčí, opět nebudeme kompletní. Kromě Martina Gniadka a samozřejmě Kryštofa Vlčka nám bude chybět i Viktor Cvek, který v pondělí dělá státnice.

Ani případné čtvrté místo se ale rozhodně nedá hodnotit jako neúspěch, ovšem to ještě po sezóně, jak už bývá tredicí, určitě rozebereme s Petrem Czudkem. Nyní je před námi závěrečný zápas sezóny, který v pardubické sportovní hale Dašická začíná v pondělí 22.5.2017 v 18:00 hod. a bude jej přenášet Česká televize.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.