05. 05. 2017

Před "opavskou" semifinálovou sérií

Po našich dvou nepovedených zápasech v Nymburku se semifinálové boje přesouvají do Opavy.

Po našich dvou nepovedených zápasech v Nymburku se semifinálové boje přesouvají do Opavy.

Ve čtvrtfinále jsme vyřadili tým se slavnou minulostí USK Praha, v semifinále je naším soupeřem tým s hvězdnou současností - ČEZ Basketball Nymburk. Ten hraje v nejvyšší soutěži od sezóny 2000/01 a za tu dobu získal již 13 mistrovských titulů a také 11 výher v baskebalovém poháru. Nymburk disponuje silným kádrem namixovaným ze zahraničních i českých hráčů a nechybí ani nadějní basketbalisté Martin Peterka a Matěj Svoboda.

Nymburk absolvoval letošní KNBL s jedinou porážkou. Ve čtvrtfinále hrál s Ústím nad Labem a po výhrách 114:76, 86:59, 114:67 a 97:90 postoupil hladce do semifinále. Ani tam se ale zatím příliš nezapotil, když mu naši kluci v úterý a ve středu podlehli dvakrát vysokým rozdílem: v úterý 64:100 a ve středu dokonce 51:117. Omluvou pro tyto výsledky nemůže být ani fakt, že kromě Kryštofa Vlčka absentovali kvůli zranění také Luděk Jurečka a Martin Gniadek.

"Normálně se po utkání gratuluje vítězi, tentokrát se kolegovi trenérovi a hráčům soupeře omlouvám. Těžko hledat slova, takhle se play-off nehraje. Úplně ničíme to, co jsme předváděli ve čtvrtfinále. Ztratila se bojovnost, hráči vypadali, jako že to mají za trest. Nikdo od nás nečeká žádné velké věci, ale z přístupu a ze hry jsem hodně zklamaný. Bylo těžké tam těch 40 minut stát a přesvědčovat někoho, ať začne bojovat, ať se rozběhne. To je ale náš problém. Byla to ostuda, takhle se play-off nehraje," nebral si servítky po středečním utkání Petr Czudek.

Ani opavský kapitán a rozehrávač Jakub Šiřina pochopitelně spokojený být nemohl: "Já k tomu nemám moc slov. Jak trenér řekl, takhle se play-off nehraje. Dostali jsme dvě tvrdé lekce a myslím, že se z toho budeme hodně těžko vzpamatovávat. Je smutné, když šestatřicetiletý Benda předběhne dva naše mladé hráče, je první v obraně a první v útoku. Dostali jsme strašně moc jednoduchých košů."

Na nepovedené zápasy na palubovce mistra je ale třeba rychle zapomenout. "V Nymburce jsme dvakrát odešli pokořeni po velmi špatných výkonech, které nasazením z naší strany neodpovídaly mým představám o play-off. Soupeř byl kompletní a hodně chtěl, my jsme postrádali  tři hráče a kromě úvodních pěti minut prvního utkání jsme toho moc nepředvedli. Před  věrnými domácími fanoušky se budeme snažit rehabilitovat a nestat se tak snadno ulovitelnou kořistí  jako v Nymburce," věří v kvalitativní posun Petr Czudek.

I kapitán Jakub Šiřina doufá, že si opavští basketbalisté usmíří své fanoušky, namlsané výtečnými výkony ve čtvrtfinále: "Nymburk byl v domácím prostředí nad naše síly. Od páté minuty prvního utkání nebylo pochyb o jeho snadných výhrách.  Na domácí palubovce se budeme snažit soupeři vyrovnat a ukázat divákům, že jsme basket nezapomněli hrát." "Musíme se zvednout. Věřím, že v Opavě nás poženou diváci. Určitě máme na to podat lepší výkon než v Nymburku," spoléhá na podporu z hlediště Martin Gniadek, o jehož startu i startu Luďka Jurečky se rohodne až před utkáním.

Všichni věří, že nepovedené výkony na palubovce mistra nebudou mít negativní vliv na návštěvu víkendových zápasů v Opavě a že předvedeme Nymburku opavské žluté peklo. Ještě připomínáme, že v sobotu 6.5. i v neděli 7.5. se v opavské hale začíná v poněkud netradiční dobu 16:00 hod.!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.