17. 04. 2017

Před "opavským" dvojzápasem čtvrtfinále

Z Prahy si naši kluci pro odvetný čtvrtfinálový dvojzápas přivezli jednu výhru, doma ale musí bodovat naplno.

Z Prahy si naši kluci pro odvetný čtvrtfinálový dvojzápas přivezli jednu výhru, doma ale musí bodovat naplno.

Na neoblíbené palubovce pražské Folimanky začali naši basketbalisté čtvrtfinálové boje excelentně. V prvním zápase nedali soupeři žádnou šanci, hlavně zásluhou Filipa Zbránka udrželi "na uzdě" hlavního tahouna Sov Jaromíra Bohačíka a dokráčeli k vysoké výhře 82:53. "Po celých 40 minut jsme podali koncentrovaný výkon. Hráli jsme odvážně v útoku, dobře jsme bránili, neprohráli jsme doskoky o tolik, jak bývá u nás zvykem," pochvaloval si po zápase Petr Czudek.

Kdo čekal ve druhém zápase obdobný průběh, ten se nemýlil. Bohužel to ale bylo v "obráceném gardu". Jaromír Bohačík dal za 15 minut 15 bodů, v poločase bylo i naše manko patnáctibodové a pražští vysokoškoláci šli suverénně za vyrovnáním stavu čtvrtfinále na 1 - 1. "Oba zápasy byly jako den a noc. Sami jsme soupeře nakopli, my jsme ho dostali do hry. V poločase to bylo o patnáct, hlavy jsme měli dole a nedokázali se zvednout," charakterizoval středeční zápas Radek Kouřil.

Že se ve druhém zápase nedařilo prakticky nic, to dokazují i statistiky. Například v úterý jsme měli trojky, naši velkou zbraň, 23/14 (60.9%), ve středu 14/2 (14.3%). A aby si třeba Kuba Šiřina nepřipsal za 25 minut na palubovce ani jedinou asistenci, to tu snad ještě nebylo.

Ale Praha je již (zatím) za námi, teď čeká dvojzápas v Opavě, v němž by naši basketbalisté měli potvrdit výhru na palubovce soupeře. "Víme, že USK se sám neporazí. Středeční výprask nás vrátil zpátky na zem. Bude to velký boj, žádné zápasy o třicet. Věřím ale, že je zvládneme," neztrácí bojovnost Radovan Kouřil.

"Přivážíme z Prahy jednu výhru, což je potěšitelné. Vysoké a zasloužené vítězství USK ve druhém utkání nás posadilo zpět na zem a je na nás, abychom v domácím prostředí zužitkovali dovezené vítězství a poučili se z chyb. Věříme v podporu domácího publika a ve zlepšení naší hry," spoléhá na podporu fanoušků trenér Petr Czudek.

A kapitán Jakub Šiřina ve stejném duchu dodává: "Jedna výhra v Praze je úspěchem. Mementem pro nás je výhra USK ve druhém utkání. Musíme se poučit z chyb a zopakovat přístup z prvního utkání. Doufám, že nás publikum dožene ke dvěma vítězstvím."

Na pomyslném šestém hráči na palubovce bude hodně záležet. V Praze přišlo na oba zápasy přes tisícovku diváků. Nikdo nepochybuje o tom, že v Opavě to bude daleko více a že "žluté peklo" požene naše kluky ke dvěma důležitým výhrám!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.