06. 04. 2017

Před rezervou je předkolo play-off

Druhá nejvyšší basketbalová soutěž mužů vstupuje do vyřazovací fáze.

Druhá nejvyšší basketbalová soutěž mužů vstupuje do vyřazovací fáze. Na rozdíl od Kooperativa NBL bude tato část soutěže zahájena předkolem play-off. Jelikož naše rezerva skončila na 5. místě v elitní nadstavbové skupině C, čeká na ni v předkole poslední tým skupiny D. Tím jsou brněnské Šlapanice, se kterými má naše béčko letos vyrovnanou bilanci 1 - 1. Na palubovce Šlapanic jsme prohráli v základní skupině 68:78, doma v odvetě jsme naopak zvítězili 89:75.

První zápas v Opavě je na programu již tento pátek 7.4.2017, začátek je tradičně v 19:00 hod. Odveta se hraje na palubovce Šlapanic hned v neděli 9.4.2017 od 16:30 hod. Hraje se na dva vítězné zápasy, takže případný třetí utkání by se hrálo v Opavě ve středu 12.4.2017. Bude-li vítězem tohoto duelu Opava, postoupí do čtvrtfinále, kde by se utkala s celkem SKB Zlín. V případě postupu Šlapanic by byli jejich čtvrtfinálovými soupeři Královští Sokoli z Hradce Králové.

V další dvojici předkola se představí v boji o mistra Olomouce týmy UP Olomouc a Basketbal Olomouc, Sokol Pražský se utká o postup do čtvrtfinále s Basketem Košíře a BK Loko Plzeň se Synthesií Pardubice. Prvně jmenovaný tým má vždy výhodu prvního a případného třetího zápasu na domácí palubovce.

Přijďte v pátek 7.4.2017 povzbudit naši rezervu v boji o postup do prvoligového čtvrtfinále. Začátek zápasu je v 19:00 hod., vstup je jako obvykle zdarma!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.