10. 05. 2021

Před semifinále č. 2

Naši basketbalisté se dnes pokusí o další krok k vysněnému finále KNBL

Ač výsledek prvního zápasu vypadá vcelku jednoznačně, nesmí to opavské hráče ukolébat. Hlavní výstrahou je druhá
čtvrtina prvního zápasu, kdy Kolín snížil z -14 až na ztrátu pouhých 7 bodů.

Navíc se asi nebude opakovat situace, kdy hlavní hvězda soupeře Adam Číž zůstala bez vstřeleného bodu. Bylo to
ovlivněno i tím, že prakticky celou poslední čtvrtinu Kolín šetřil své hlavní opory.

Naši hráči ovšem podali výborný výkon. Když se nedařilo jednomu, zastoupil ho jiný. Například Martin Gniadek s Petrem
Bohačíkem přidali jen po čtyřech bodech (ale také 9, resp. 8 doskoků), ale střelecky explodoval například Filip
Zbránek, který za necelých 14 minut nasázel bodů sedmnáct.

I naše obrana byla na vysoké úrovni. Povolit Kolínu 8 a 11 bodů za čtvrtinu, to je dobrá vizitka. I s obdrženými 61
body mohli být trenéři po zápase spokojeni.

Samostatnou kapitolou byli a i v pondělí budou diváci. Ti i v malém počtu vytvořili skutečné domácí prostředí, což po
zápase ocenil i trenér Kolína Miroslav Sodoma. Věřme, že tomu tak bude přes brzký začátek utkání i dnes.

Semifinále č. 2 BK Opava - BC GEOSAN Kolín se hraje v pondělí 10.5.2021 se začátkem v 15:15 hod. a přenáší ho ČT
Sport. Pro vstup diváků platí stejná pravidla jako v neděli (viz zde).