05. 05. 2018

Před semifinále č. 3/18 a 4/18

Za příznivého stavu 2 - 0 pro naše barvy se semifinálová série stěhuje z Pardubic do Opavy.

Za příznivého stavu 2 - 0 pro naše barvy se semifinálová série stěhuje z Pardubic do Opavy.

S Pardubicemi se potkáváme v závěrečných bojích pravidelně. Například v sezóně 2013/14 jsme se utkali s Beksou v souboji o 3. místo. Tehdy jsme zvítězili 2 - 1 a brali své poslední medaile. V sezóně 2014/15 jsme se střetli již ve čtvrtfinále. Opava vyhrála 3 - 1 na zápasy, ale po vyřazení s Nymburkem v semifinále jsme po neúspěchu s Prostějovem skončili nakonec na 4. místě.  

V další sezóně to byl opět vzájemný souboj ve čtvrtfinále. Přestože výhodu začátku na domácí palubovce měla Opava, prohrála již první zápas a nakonec i celou sérii 1 - 3 a zbylo na ni 5. místo. V minulém ročníku KNBL to bylo s Beksou střetnutí až o 3. místo. I tentokrát byl úspěšnější náš soupeř, který vyhrál v Opavě a následná netradiční remíza v Pardubicích znamenala pardubický bronz a naše 4. místo.

Letos pardubičtí basketbalisté postoupili do play-off z druhého místa, když jako jediní zdolali mistrovský Nymburk. Ve čtvrtfinále ale dlouho bojovali s ústeckou Slunetou, aby nakonec do semifinále prošli nejtěsnějším poměrem 4 - 3, když v rozhodujícím zápase doma zvítězili 70:60.

Výkony severočeských basketbalistů se zřejmě částečně inspirovali i naši kluci, kteří v Pardubicíh vyhráli první dva semifinálové zápasy 79:69 a 74:60, upravili vzájemnou bilanci s Pardubicemi v této sezóně na 4 - 2 a hlavně se ujali vedení v semifinálové sérii 2 - 0. Mají tak v letošním play-off zatím bilanci šesti výher a žádnou prohru.

Mohou tak o postupu do vysněného finále rozhodnout už v Opavě. Stalo by se tak po dlouhých 15 letech. Pamětníci jistě nezapomněli na sezónu 2002/03, kdy jsme v rozhodujícím sedmém finálovém zápase porazili v ostravském "skelněném pekle" Nymburk 8. června 2003 89:81 a stali se mistry republiky.

Do finále nám ale letos chybí ještě dva obtížné kroky. "Vedeme 2:0 a je jen na nás, jak s tímto výsledkem naložíme. Viděli jsme v Pardubicích, že ne vždy je domácí palubovka výhodou. Budeme-li pokračovat ve výkonech předvedených v Pardubicích, máme šanci na úspěch. Věřím v podporu našich fanoušků, kteří nás nenechali o samotě ani v Pardubicích a přijeli nás podpořit v hojném počtu, za což jim skláním poklonu," spoléhá na opavské příznivce Petr Czudek.

A Kryštof Vlček dodává: "V Pardubicích jsme nechali na palubovce všechny síly, ale do neděle zregenerujeme a půjdeme na to opět se vší silou. V Pardubicích jsme předvedli, že jsme kolektiv. To chceme potvrdit i před domácími tribunami."

Naši kluci určitě nechají na palubovce všechno. Věřme, že skvělé opavské publikum nezůstane stranou a vytvoří tradiční a vítězné opavské "žluté peklo"!

Semifinálové zápasy BK Opava - BK JIP Pardubice se hrají v opavské hale na Žižkově ulici v neděli 6.5. a v pondělí 7.5.2018. Začátky obou utkání jsou shodně v 18:00 hod., zájemcům o vstupenky doporučujeme předprodej, který probíhá každý den od 6 do 20 hodin v recepci hotelu Opava a který končí vždy 90 minut před začátkem zápasu. Zbylé vstupenky budou tradičně na pokladnách, které budou otevřeny hodinu před zápasem.

Na zápasy play-off je zavedeno vstupné pro děti ve věku od 6 do 12 let a ženy ve výši 20 Kč. Cena obyčejného vstupného zůstává na play-off ve stejné výši, jako v základní části, tedy 90 Kč. Děti do 6 let, držitelé průkazu ZTP a ZTP-P včetně průvodce mají vstup zdarma. Hráči z klubových přípravek mají vstup na utkání zdarma, musejí však přijít v klubovém triku, které obdrželi na začátku sezony.

 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.