09. 05. 2017

Před semifinále č. 5

Co čekal málokdo, to je skutečností - Opava opět pojede k semifinále do Nymburku.

Co čekal málokdo, to je skutečností - Opava opět pojede k semifinále do Nymburku.

Po naší sobotní výhře bylo jasné, že se semifinále protáhne, což se Nymburku stalo naposledy v roce 2012, kdy prohrál s Kolínem. Od té doby vyhrál 48 vyřazovacích zápasů v řadě a po jasných výhrách v prvních dvou zápasech v Nymburku basketbalisté třináctinásobného mistra zřejmě nečekali, že by tomu tentokrát mělo být jinak.

Nadšený výkon našich kluků, které hnalo skvělé publikum, ale "přepsal dějiny" a ani v neděli nebylo k dalšímu opavskému úspěchu daleko. V závěru sice přece jen došly síly, ale Nymburk musel hrát naplno až do konce. "Opava opět vystrčila rohy a hodně nás trápila. Na rozdíl od včerejšího utkání jsme zlepšili doskok a měli jsme více druhých a dalších šancí. Nicméně hrát před opavským publikem je hodně těžké," řekl po nedělním zápase Jiří Welsch.

Další utkání tedy na Opavu čeká opět na nymburské palubovce a to bude úkol skutečně náročný. "U nich se hraje velice těžko, jsou hodně silní a doma zvláště. Bude to hrozně těžké pro naši mentalitu se nějak zformovat, aby to nedopadlo nějakou ostudou jako druhý zápas u nich. Uvidíme, co se bude dít," uvedl k nadcházejícímu zápasu Radek Kouřil.

Dušan Štěnička věří, že druhý semifinálový zápas se opakovat nebude. "Nymburk jsme nahlodali jednou výhrou a jedním téměř vyrovnaným utkáním, takže doma na nás zase vletí jako uragán. Chceme se s semifinále důstojně rozloučit a předvést dobrý výkon," řekl mi náš manažer a tiskový mluvčí.

Bez ohledu na výsledek semifinálového utkání číslo 5 si naši basketbalisté zalouží uznání jak za vyřazení silného týmu USK Praha ve čtvrtfinále, tak i za nádherné domácí zápasy proti mistrovskému Nymburku s historickou sobotní výhrou jako tou pověstnou třešinkou na dortu. V Nymburku se páté semifinále Kooperativa NBL 2016/17 hraje ve středu 10.5.2017 se začátkem v 18:30 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.